Aktualności - 2023

Dwie młode kobiety pakują prezenty świąteczne.
Szykowali je studenci, jednostki i pojedyncze osoby, w mniejszych i większych grupach. Pakowanie tych robionych wspólnie ze studentami odbyło się w piątek. Pomagał rektor i prorektorzy. Zapakowane dary trafiły już do magazynów Szlachetnej Paczki i w tym tygodniu zostaną wręczone potrzebującym rodzinom.
Dwie dziewczyny na scenie - jedna śpiewa, druga gra na flecie, za nimi napis: Koncert Charytatywny
Było „All I Want for Christmas” i „Noel”, „Oj maluśki, maluśki” i „Jedyna taka noc”.  Studenci zagrali i zaśpiewali piękny miks polskich kolęd, pastorałek oraz świątecznych piosenek w Art Clubie przy Oczki, czyli naszym historycznym Klubie Medyka.
Kobieta w szarej marynarce i czarnej sukience przy mównicy. Za nią roll-up z napisem Warszawski Uniwersytet Medyczny.
- Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny jest triumfem tytanicznej pracy, niepoddawania się przeciwnościom losu, wiary w siebie i niespotykanej wręcz wytrwałości dwojga zwykłych, choć jednak niezwykłych, naukowców – mówiła prof. Dominika Nowis, kierownik Laboratorium Medycyny Doświadczalnej WUM podczas XXXIII Sesji Noblowskiej. Ci zwykli-niezwykli naukowcy to dr Katalin Karikó - węgierska biochemiczka i dr Drew Weissman - amerykański biolog molekularny.
Na stole statuetki Kryształowych Lancetów oraz dyplomy
To jedno z najcenniejszych wyróżnień dla naszych dydaktyków. Kryształowe Lancety przyznaje Samorząd Studentów WUM za szczególne zaangażowanie w prowadzenie zajęć, ciekawe przekazywanie wiedzy oraz wspieranie studentów na ścieżce naukowej i akademickiej.
STOP CANCER i Gala Choinki Rotariańskiej
Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki wsparciu finansowemu Rotary Club Warszawa City i Rotary Club Milano Nord, prowadzi Program STOP CANCER, którego celem jest poprawa jakości diagnostyki histopatologicznej chorób nowotworowych.
Podsumowanie programu Daj życie. Konferencja na WUM
- W 2023 roku widać zwiększenie aktywności donacyjnej, do 27 listopada 2023 liczba przeszczepionych narządów była o 100 większa niż w roku ubiegłym. Mimo to, listy oczekujących na narządy z roku na rok się wydłużają - mówił prof. Maciej Kosieradzki, kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM podczas konferencji podsumowującej kampanię edukacyjną pod hasłem „Daj życie”.
Trzech mężczyzn ubranych w garnitury uśmiecha się do aparatu. Za nimi niebieski rollup z godłem WUM.
Rektor prof. Zbigniew Gaciong spotkał się z Romanem Shepeljakiem - radcą-ministrem Ambasady Ukrainy w RP, Mykolą Hranovskym - pierwszym sekretarzem Ambasady Ukrainy w RP oraz Orestem Czemeris - rektorem Lwowskiego Narodowy Uniwersytet Medyczny im. Daniela Halickiego. Rozmawiano o dalszej współpracy i udzielaniu pomocy Ukrainie.
Grupa dziewięciu osób pozuje do zdjęcia w holu.
Prof. Zbigniew Gaciong, rektor oraz przedstawiciele władz Wydziału Farmaceutycznego byli w Tarchomińskich Zakładach Farmaceutycznych “Polfa”. Spotkali się z Zarządem Spółki, by omówić możliwości wzmocnienia współpracy w zakresie kształcenia studentów, realizacji doktoratów wdrożeniowych oraz organizacji kształcenia podyplomowego.
Plakat, na którym znajduje się rysunek trójki skaczących absolwentów w togach i biretach
Krajowa Izba Fizjoterapeutów ogłosiła wyniki konkursu na najlepszą pracę magisterską 2022/2023 z zakresu fizjoterapii. Na drugim stopniu podium nasza tegoroczna absolwentka, Oliwia Szóstak!
Na zdjęciu cztery osoby, po lewej i po prawej dwóch mężczyzn, w środku - dwie młody kobiety. Kobiety są ubrane w czarne togi i birety, trzymają w rękach dyplomy.
– Pięć lat temu przekroczyliśmy progi naszej Alma Mater z nadzieją oraz marzeniem ukończenia studiów i zostania diagnostami. Dziś, odbierając dyplomy, to marzenie stało się rzeczywistością – mówiła Natalia Stępień w imieniu absolwentów analityki medycznej w trakcie uroczystego dyplomatorium. Studia na tym kierunku w roku akademickim 2022/2023 ukończyło 35 osób.