Aktualności - 2023

Aula wykładowa. W pierwszych rzędach siedzą nauczyciele w togach akademickich. Z tyłu stoją absolwenci w togach studenckich - rzucają birety w górę
25.08.2023
Dyplomy odebrało 199 osób, które ukończyły studia na czterech kierunkach Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Są to absolwenci audiofonologii z protetyką słuchu, elektroradiologii, fizjoterapii oraz logopedii ogólnej i klinicznej.
Grupa osób siedzących przy stole konferencyjnym - długim w sali. Sala jest wyłożona drewniana boazerią. Za siedzącymi osobami stoi ścianka w kolorze błękitnym z logiem WUM. Obok stołu telewizor na stojaku, na którym wyświetlany jest mężczyzna.
11.08.2023
11 lipca br. w Klinice Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii UCK WUM specjaliści dokonali udanego przeszczepienia płuca. To kolejny krok w rozwoju strategii tworzenia silnego ośrodka transplantacyjnego w naszym centrum klinicznym. W trakcie konferencji prasowej, eksperci opowiedzieli o szczegółach zabiegu i promowali ideę transplantacji. Była również okazja do porozmawiania z pacjentem po przeszczepieniu, który już szykuje się do powrotu do domu.
Niebieski plakat z napisem:"Academic Ranking of World Universities"
11.08.2023
Academic Ranking of World Universities (ARWU), inaczej Lista Szanghajska to zestawienie 1000 najlepszych uczelni z całego świata. W tym roku zmieściło się w nim jedynie 9 uczelni polskich. Tylko dwie z nich mają profil medyczny. WUM zajął miejsce w przedziale 901-1000.
Kolaż trzech zdjęć. Na pierwszym kobieta w zielonym swetrze i czarnych spodniach siedzi na zboczu zaśnieżonej góry. W tle szczyt K2. Na drugim osoba ubrana w czerwony strój do wsponaczki patrzy na szczyt. Na trzecim kobieta w okularach uśmiecha się do zdjęcia, w rękach trzyma dyplom.
08.08.2023
Jest ekspertką w dziedzinie rynoalergologii i na co dzień pracuje w Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM. Góry od zawsze były jej pasją. 27 lipca, jako czwarta Polka w historii, wspięła się na wysokość 8611 m n.p.m i zdobyła szczyt K2.
Dyplomy Wydziału Nauk o Zdrowiu wręczone!
28.07.2023
To były dwie niezapomniane i wielkie uroczystości! Dyplomy odebrało prawie 1000 osób, które ukończyły studia na dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym w roku akademickim 2022/2023. Władze wydziału i uczelni pożegnały ich z dumą, radością i wzruszeniem. Teraz nasi absolwenci, wyposażeni w wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomie, mogą śmiało rozpocząć kolejny etap życia.
Niebieska cysterna stojąca na ulicy przed dużym budynkiem w odcieniu rdzy pokrytym roślinnością
19.07.2023
17 lipca w godzinach wieczornych pod Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym pojawiły się wielkie wozy Zakładu Oczyszczania Miasta. Przyjechały po cenny ładunek - wodę z basenu! Co roku bowiem wodę trzeba wymieniać. „Stara” zaś otrzymuje drugie życie. W tym roku została wykorzystana przez miasto do umycia ulic i torowisk tramwajowych na Woli, Mokotowie i w Wilanowie. To już trzecia akcja odbioru wody basenowej z pływalni CSR WUM i jej powtórnego użycia przez Zarząd Oczyszczania Miasta.
Młoda dziewczyna w okularach siedzi na murku w mieście w tle żółta kamienica.
10.07.2023
Jeszcze tylko dziś można zapisać się na jednolite studia magisterskie oraz studia I stopnia na naszej uczelni. Zapisy odbywają się za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów (system IRK).
Mężczyzna w dżinsach i marynarce kręci pokrętłem w generatorze prądu
06.07.2023
Narodowy Uniwersytet Medyczny im. O. Bohomolca otrzymał wydajne rezerwowe źródła zasilania. Dzięki nim jednostki opieki zdrowotnej związane z kijowską uczelnią będą mogły pracować niezależnie od przerw w dostawach energii. To kolejny etap działalności WUM na rzecz wsparcia dla Ukrainy.
Grupa osób, kobiet i mężczyzn. Stoją. Uśmiechają się do zdjęcia. W rękach trzymają duże tekturowe czeki z kwotą i nazwą dofinansowania w kolorze błękitnym.
03.07.2023
W piątek, 30 czerwca, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie prof. Wojciech Lisik, prorektor ds. klinicznych i inwestycji WUM oraz Marzena Kowalczyk, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych UCK WUM odebrali symboliczne czeki na łączną kwotę 38,4 mln zł dla Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM. Środki pochodzą z unijnej inicjatywy REACT – EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach wspierania naprawy i odporności systemu zdrowia.
Na pierwszym planie dwóch trzech mężczyzn. Po lewej niski mężczyzna w garniturze wręcza mężczyźnie w garniturze, stojącemu po prawej, dyplom. Za nimi grupa osób.
29.06.2023
W opublikowanym 29 czerwca rankingu polskich uczelni akademickich WUM zajął siódme miejsce. To ogromny awans i historyczny rekord naszego uniwersytetu w rankingu przeprowadzanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” od 2000 roku. A to nie koniec dobrych wiadomości! Siedem kierunków WUM znalazło się w pierwszej trójce najlepszych w kraju. Ponadto, Warszawski Uniwersytet Medyczny - kolejny rok z rzędu - jest drugą uczelnią akademicką z najwyższym wskaźnikiem odzwierciedlającym pozycję absolwentów na rynku pracy.