Kto w tym roku dostał Kryształowy Lancet?

To jedno z najcenniejszych wyróżnień dla naszych dydaktyków. Kryształowe Lancety przyznaje Samorząd Studentów WUM za szczególne zaangażowanie w prowadzenie zajęć, ciekawe przekazywanie wiedzy oraz wspieranie studentów na ścieżce naukowej i akademickiej.

11 grudnia odbyło się wręczenie nagród najlepszym nauczycielom w roku akademickim 2022/2023. Wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach na każdym z wydziałów. Kryształowy Lancet Ankieterów trafił do dydaktyka z najwyższą średnią ocen studentów w Ankiecie Oceny Zajęć i Nauczycieli Akademickich. Laureata Kryształowego Lancetu Publiczności wyłoniono na podstawie głosowania. Studenci głosowali na jednego spośród nominowanych pretendentów.

Pretendentami do nagrody publiczności było pięciu kolejnych nauczycieli akademickich z najwyższymi średnimi, a zwycięzca wygrywał na podstawie wyboru studentów przez maile na uczelnianych skrzynkach.

- Jako Samorząd Studentów bardzo się cieszymy z możliwości zarówno odznaczenia i nagrodzenia wyróżnionych przez studentów nauczycieli akademickich, jak i z formy, w jakiej mamy okazję to robić, czyli na oficjalnej gali. Kryształowy Lancet stanowi ogromne podziękowanie za państwa zaangażowanie w edukację i pracę z nami i jesteśmy dumni z tego, że taka inicjatywa powstała na naszej uczelni i że możemy ją teraz kontynuować - powiedziała podczas uroczystości wręczenia nagród Anna Kupczak, przewodnicząca Komisji Dydaktyki Samorządu Studentów WUM.

Kryształowy Lancet Ankieterów

• dr Hanna Mańkowska-Pliszka z Wydziału Lekarskiego (Zakład Anatomii Prawidłowej i Klinicznej)
  • dr hab. Maria Sobol z Wydziału Nauk o Zdrowiu (Zakład Biofizyki, Fizjologii i Patofizjologii)
  • dr Tomasz Ilczuk z Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego (Zakład Patomorfologii)