STOP CANCER i Gala Choinki Rotariańskiej

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki wsparciu finansowemu Rotary Club Warszawa City i Rotary Club Milano Nord, prowadzi Program STOP CANCER, którego celem jest poprawa jakości diagnostyki histopatologicznej chorób nowotworowych.

Dotychczas udział w programie wzięło 10 stypendystów z WUM, którzy zdobywali dodatkowe umiejętności w renomowanych ośrodkach zagranicznych. W tym roku do grona polskich stypendystów programu STOP CANCER dołączyło trzech stypendystów z Ukrainy:

• Dr Mykhailo Myroshnychenko, patolog, Kierownik Kliniki Patofizjologii Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego – realizacja stypendium w Katedrze i Klinice Patomorfologii WUM;
  • Dr Ruslana Falion, patolog w Klinice Patologii Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego - realizacja stypendium w Klinice Patologii Wiedeńskiego Uniwersytetu Medycznego;
  • Dr Olena Mazur, patolog w Klinice Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego – realizacja stypendium w Katedrze i Klinice Patomorfologii WUM.

Planowany jest udział w programie STOP CANCER kolejnych patologów z Polski i Ukrainy. Udział w programie uzdolnionych patologów z Ukrainy to ważny element wsparcia Ukrainy przez WUM.

XXVII Charytatywna Gala Choinki Rotariańskiej

JM Rektor prof. Zbigniew Gaciong i Prezes Fundacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Piotr Radziszewski uczestniczyli w organizowanej przez Rotary Club Warszawa City - XXVII Charytatywnej Gali Choinki Rotariańskiej, podczas której zbierane były środki na finansowanie projektów pomocy Ukrainie walczącej o wolność i niepodległość z rosyjską agresją.

Pozyskane środki będą przeznaczone również na ważne projekty naukowe, w tym kontynuacje programu STOP CANCER.

Podczas Gali zaprezentowany był film o idei programu STOP CANCER i współpracy w tym zakresie Fundacji WUM i Rotary Club Warszawa City. Film do obejrzenia pod linkiem