Aktualności - 2022

Pierwszy w Polsce zabieg leczenia kamicy nerkowej u dorosłych z wykorzystaniem systemu robotycznego Avicenna
28.10.2022
Pacjent ze skomplikowaną kamicą nerkową został poddany zabiegowi ECIRS (dostęp przez nerkę i moczowód) z użyciem systemu robotycznego Avicenna w Klinice Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus UCK WUM.
Młodzi stomatolodzy z upragnionymi dyplomami!
27.10.2022
Lekarze dentyści, technicy dentystyczni i higieniści stomatologiczni – w sumie 144 osoby. Szczęśliwi, choć lekko onieśmieleni, odebrali z rąk władz wydziałowych i uczelnianych dokumenty potwierdzające ukończenie studiów. To zarazem początek nowej drogi w ich życiu – upragnionej pracy zawodowej i niesienia pomocy pacjentom.
O systemie „bez winy”. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej na zajęciach ze zdrowia publicznego
26.10.2022
- Ratowanie życia to nie jest przestępstwo. Chciałbym, abyście wyszli z tego wykładu z przekonaniem, że dobry system „no-fault” pozwala na rozwój - na to, żeby postawić pacjenta w centrum, na to, żeby rozwijać organizację (…) – mówił Łukasz Jankowski, prezes NRL w trakcie prelekcji inaugurującej cykl wykładów ze zdrowia publicznego w roku akademickim 2022/2023 dla studentów kierunku lekarskiego. Organizatorem wydarzenia był Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM.
dyplomatorium WL
25.10.2022
625 absolwentów otrzymało dyplomy i złożyło przyrzeczenie lekarskie podczas 88 promocji Wydziału Lekarskiego. Mogli być z siebie dumni. Skończyli trudne studia w niełatwym czasie.
wernisaż
20.10.2022
"Bardzo dobra wystawa, świetna kolorystyka, przejmujące obrazy, ważne świadectwo tamtego czasu" - można było usłyszeć w czasie wernisażu. Uroczyste otwarcie odbyło się 19 października. Prace Wandy Piskorskiej pt. "Obraz dni" można oglądać w Muzeum Historii Medycyny.
CSM
18.10.2022
Nie możemy się już doczekać powstania nowego Centrum Symulacji Medycznych. Prace budowlane ruszyły w wakacje. Teraz trwa zbrojenie fundamentów.
delegacja z Ukrainy
18.10.2022
Gościliśmy przedstawicieli władz Narodowego Uniwersytetu Medycznego im Bohomoltsa w Kijowie. Rektor, prorektorzy i dziekani z ukraińskiej uczelni rozmawiali o możliwościach nawiązania współpracy. Przyjazd delegacji jest pokłosiem wizyty w Kijowie prof. Roberta Gałązkowskiego, Przewodniczącego Zespołu WUM ds. Współpracy z Uczelniami Medycznymi z Ukrainy.
Gdzie stawiać pierwsze naukowe kroki?
18.10.2022
Było ciekawie i inspirująco. Prawie 70 kół naukowych, a w sumie kilkuset studentów działających w ich strukturach, opowiadało o prowadzonych przez siebie projektach badawczych i edukacyjnych w trakcie ostatniej edycji Targów Kół Naukowych. I przekonywało tych jeszcze niezdecydowanych, że warto stać się członkiem studenckiego koła naukowego WUM.
Nagroda bł. Gerarda dla dra Marcina Podgórskiego
17.10.2022
Wyróżnienie przyznawane przez Ministra Zdrowia honoruje osoby zasłużone dla systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. W tym roku otrzymał je dr Marcin Podgórski z Zakładu Ratownictwa Medycznego WUM za wybitne osiągnięcia w ratownictwie medycznym.
Powitanie studentów pierwszego roku analityki medycznej i farmacji
13.10.2022
To była ostatnia wydziałowa immatrykulacja 2022/2023. Wspólnota akademicka naszej uczelni powiększyła się o 79 przedstawicieli analityki medycznej oraz 186 farmacji. - Dobrze, że spóźnieni przyszli na czas ślubowania, w przeciwnym razie nie bylibyście studentami – dr hab. Joanna Kolmas uśmiechnęła się do grupy spóźnialskich, a następnie odczytała słowa przysięgi. Bohaterowie uroczystości powtórzyli je chóralnie.