Urodziny Szpitala na Karowej

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej skończył 110 lat!

- Czasy się zmieniają, świat wokół się zmienia, a nasz szpital, zwany powszechnie Szpitalem na Karowej, od 110 lat przez 365 (a czasem i 6) dni w roku, 24 godziny na dobę służy pacjentkom w każdym wieku, wspiera fachową pomocą najmłodszych pacjentów, którzy się w nim rodzą, kształci kadry medyczne, rozwija badania naukowe. Po prostu trwa i niestrudzenie wypełnia swoją misję. To co jest niezmienne przez te 110 lat to fakt, że naszą siłą są fantastyczni, oddani temu miejscu ludzie. Bo szpital to ludzie. Bez państwa, bez was, nie byłoby tak wyjątkowego szpitala, który jest ceniony w całym kraju – mówiła dyrektor Ewa Piotrowska na uroczystości z okazji jubileuszu.

W spotkaniu uczestniczył prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM (uczelnia jest podmiotem tworzącym placówkę), który na ręce dyrektor Ewy Piotrowskiej wręczył list gratulacyjny skierowany do władz i pracowników szpitala. „Szpital Kliniczny im. Księżnej Anny Mazowieckiej ma najwyższy poziom referencyjności i jest wiodącą placówką w Polsce. Zapewnia specjalistyczną pomoc kobietom i noworodkom przy zastosowaniu najnowocześniejszych metod diagnostyki i terapii. Posiada sprzęt i wyposażenie na najwyższym światowym poziomie. W misję szpitala wpisano troskę o zdrowie i życie pacjentów w atmosferze spokoju, bezpieczeństwa i zaufania, zapewnianie im najwyższego poziomu świadczeń medycznych przy pełnym poszanowaniu praw, intymności i godności człowieka. Państwo, dzięki pasji i zaangażowaniu, wywiązują się z tej misji wzorowo” – napisał rektor.

W uroczystość jubileuszowej udział wzięli wiceminister zdrowia Piotr Bromber, Filip Nowak – prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Arkadiusza Kossowskiego – dyrektor Departamentu ds. Służb Mundurowych NFZ, prof. Aneta Nitsch-Osuch – prodziekan Wydziału Lekarskiego WUM, Przewodnicząca Rady Społecznej szpitala, dr hab. Łukasz Koperski – prodziekan Wydziału Lekarskiego WUM. Obecni byli związani zawodowo z placówką: prof. Krzysztof Czajkowski – kierownik II Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa, prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka – twórczyni i wieloletnia kierownik Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz dr hab. Renata Bokiniec – obecna kierownik tej kliniki, dr hab. Jacek Sieńko – prodziekan Wydziału Lekarskiego WUM, dr hab. Justyna Teliga-Czajkowska – prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.

Więcej informacji