Aktualności - 2019

Goście w studio wraz z prowadzącym
"Żeby dobrze kształcić, musimy przede wszystkim pamiętać o jakości. Wiadomo, że im więcej studentów chcemy kształcić, tym więcej nakładów na to potrzebujemy. Nie możemy w tym dbaniu o liczbę studentów, później lekarzy, zapominać o jakości. Żeby ta jakość była utrzymana, potrzebujemy naprawdę solidnego wzmocnienia finansowego" - mówił prof. Mirosław Wielgoś - Rektor WUM w świątecznym wydaniu programu "Fakty po Faktach" na antenie TVN24.
Operacja
Kardiolodzy z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, kierowanej przez prof. Grzegorza Opolskiego z sukcesem wykonali zabieg dołożenia kolejnego bezelektrodowego stymulatora serca u pacjenta, u którego podobny stymulator implantowano niespełna trzy lata temu, a obecnie jego baterie wyczerpały się.
prof. Mirosław Wielgoś i Paweł Rabiej
Dzisiaj Rektor - prof. Mirosław Wielgoś gościł w murach naszej Uczelni Pawła Rabieja - Zastępcę Prezydenta m.st. Warszawy, prowadzącego zadania z zakresu ochrony zdrowia i polityki zdrowotnej. Podczas spotkania dyskutowano na temat działań podejmowanych na rzecz zdrowia mieszkańców Warszawy.
Prof. Mirosław Wielgoś
Bycie lekarzem to nie tylko zawód, to coś znacznie więcej: misja, powołanie, potrzeba niesienia pomocy innym. Refleksją o dobroci i życzliwości dzieli się z całą Społecznością Akademicką Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś. Niech to przesłanie będzie z Nami przez cały 2020 Rok.
Występ Chóru w trakcie uroczystości
19 grudnia 2019 roku Rektor prof. Mirosław Wielgoś zaprosił społeczność akademicką oraz przyjaciół Uczelni na tradycyjne spotkanie przedświąteczne. W wyjątkowej atmosferze można było poczuć nastrój Świąt Bożego Narodzenia, wspólnie zaśpiewać kolędy i przełamać się opłatkiem.
Odznaczeni
19 listopada br. szefowa Kancelarii Prezydenta RP - Minister Halina Szymańska wręczyła odznaczenia państwowe dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie uhonorowanych wybitnych lekarzy znaleźli się prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska i prof. Kazimierz Niemczyk. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Święta z EDKiem
Warszawski Uniwersytet Medyczny zainicjował w tym roku „Święta z EDkiem”, projekt mający na celu zaproszenie przez społeczność akademicką WUM studentów English Division do swoich domów w czasie świąt Bożego Narodzenia. Więcej w materiale Katarzyny Urbańskiej dla programu "POLONIA24", wyemitowanym w TVP Polonia dnia 18.12.19
Prof. Mirosłąw Wielgo oraz dr Przemysław Kosiński w studio razem z prowadzącym
Zachęcamy do obejrzenia odcinku programu „Warto chcieć”, wyemitowanego przez Polsat News 9 grudnia 2019 r., poświęconego tematyce niezwykle innowacyjnych i precyzyjnych operacji rozszczepu kręgosłupa w łonie matki i ich spektakularnym efektom po urodzeniu dziecka, które przeprowadzane są przez Zespół I Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM.
prof. Jacek P. Szaflik, prof. Mirosław Wielgoś, Jerzy Werle
18 grudnia 2019 r. prof. Jacek P. Szaflik - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w obecności JMR prof. Mirosława Wielgosia podpisał umowę z firmą WARBUD S.A. na realizację inwestycji pn. „Nadbudowa, rozbudowa i przebudowa Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie”. W wydarzeniu uczestniczyli również Stanisław Pitucha - Zastępca Kanclerza WUM oraz Andrzej Sękowski - Dyrektor Biura ds. Szpitali i Bazy Klinicznej.
Posiedzenie Rady
W środę, 18 grudnia 2019 r., odbyło się ostatnie posiedzenie Rady Dyscypliny Nauk Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z udziałem m.in. prof. Mirosława Wielgosia - Rektora Uczelni oraz członka RDNM wybranego w subdyscyplinie klinicznej zabiegowej oraz Prorektora ds. Personalnych i Organizacyjnych prof. Piotra Małkowskiego (gość posiedzenia, wyjaśniający projektowaną ścieżkę kariery tzw. profesorów uczelni).