Nasi naukowcy odznaczeni przez Prezydenta RP

19 listopada br. szefowa Kancelarii Prezydenta RP - Minister Halina Szymańska wręczyła odznaczenia państwowe dla zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie uhonorowanych wybitnych lekarzy znaleźli się prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska i prof. Kazimierz Niemczyk. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska - Dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego naszej Uczelni, pełniąca także funkcję Kierownika Katedry Protetyki Stomatologicznej WUM oraz prof. Kazimierz Niemczyk - Kierownik Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM otrzymali najwyższe odznaczenia państwowe - Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Naszych specjalistów doceniono za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za osiągnięcia w dziedzinie nauk medycznych.

Anna Lisicka
Biuro Informacji i Promocji WUM

Fot. Igor Smirnow/ KPRP

Lista nagrodzonych: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/ordery-i-odznaczenia/art,513,order…