Umowa na rozbudowę Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego podpisana!

18 grudnia 2019 r. prof. Jacek P. Szaflik - Dyrektor Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w obecności JMR prof. Mirosława Wielgosia podpisał umowę z firmą WARBUD S.A. na realizację inwestycji pn. „Nadbudowa, rozbudowa i przebudowa Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie”. W wydarzeniu uczestniczyli również Stanisław Pitucha - Zastępca Kanclerza WUM oraz Andrzej Sękowski - Dyrektor Biura ds. Szpitali i Bazy Klinicznej.

Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny, którego organem założycielskim jest Warszawski Uniwersytet Medyczny niesie specjalistyczną pomoc okulistyczną. Z roku na rok liczba pacjentów i wykonywanych zabiegów operacyjnych systematycznie wzrasta. Zważywszy na rosnące potrzeby społeczne misją Zarządu Szpitala i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest ciągłe doskonalenie i poprawa świadczonych usług. Nadbudowa, rozbudowa i przebudowa Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie mieszczącego się przy ul. Sierakowskiego 13 przyniesie poprawę warunków leczenia pacjentów oraz zwiększenie dostępności usług okulistycznych. Na lepsze zmieni się również sytuacja studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Projekt inwestycji jest współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Pierwszym jej etapem będzie adaptacja budynku dawnego Dziecięcego Szpitala Klinicznego mieszczącego się przy ul. Marszałkowskiej 24/26, który został przekazany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny na cele tymczasowej siedziby dla Szpitala Okulistycznego. Prace adaptacyjne rozpoczną się 2 stycznia 2020 roku. Planowana przeprowadzka do tymczasowej siedziby odbędzie się w połowie 2020 roku, zaś zakończenie całej inwestycji zaplanowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Tekst i foto: materiały własne Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego