Jak "graliśmy" dla WOŚP
30.01.2023
Za nami 31. Finał. W tym roku Orkiestra grała, by wygrać z sepsą. A my razem z nią. Na Polu Mokotowskim zorganizowaliśmy spotkanie dla miłośników czworonogów i ich pupili, podczas którego zbierano pieniądze na WOŚP. Kwestowano również w czasie współorganizowanego przez nas Turnieju Piłki Halowej oraz w czasie Ślizgawki ICE WUM. Wielu studentów było też wolontariuszami WOŚP. Z naszej inicjatywy ruszyły i jeszcze trwają charytatywne aukcje i zbiórka pieniędzy w internecie.
WUM i PW razem na rzecz ochrony zdrowia Polaków
23.01.2023
20 stycznia br. Warszawski Uniwersytet Medyczny i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy. Dokument wyznacza strategiczne ramy wspólnych działań uczelni, które w swoich dziedzinach są liderami w Polsce.
Klinika Kardiologii ma 70 lat
18.01.2023
Historia I Katedry i Kliniki Kardiologii na WUM pokazuje jak w soczewce rozwój kardiologii w Polsce. – Nasz ośrodek należy do najlepszych w kraju zarówno pod względem pozycji naukowej, jak również leczenia i diagnostyki – podkreślał prof. Marcin Grabowski, kierownik kliniki, gospodarz tegorocznego jubileuszu.
Zarys neonatologii dla położnych. Wykłady prof. Milana Stanojevica
18.01.2023
Prof. Stanojevic przyjechał na zaproszenie prof. Bożeny Kociszewskiej-Najman, kierownik Kliniki Neonatologii i Chorób Rzadkich UCK WUM w ramach programu Visiting Professors. Poprowadził wykłady dla studentek kierunku położnictwo. – Położna jest pierwszą osobą, która widzi noworodka zaraz po urodzeniu - podkreślał prof. Stanojevic w czasie spotkań, dlatego swoje wystąpienia poświęcił temu, jak właściwie badać noworodki oraz analizie nieprawidłowości w tej grupie pacjentów.
UCK WUM: Pierwsze zabiegi ablacji z wykorzystaniem technologii Pulsed Field Ablation
18.01.2023
Przeprowadzili je kardiolodzy z UCK WUM u pacjentów z migotaniem przedsionków. Nowatorska technologia PFA skraca czas zabiegu i zmniejsza ryzyko powikłań.
Społeczność WUM dla WOŚP - wspólnie wygrajmy z sepsą
18.01.2023
Już w niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra chce wygrać z sepsą, a za zebrane pieniądze wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Do akcji włączyła się także nasza uczelnia, oferując ponad trzydzieści aukcji do wylicytowania.
Położny z Brukseli z wykładem na WUM
18.01.2023
Nasz gość, Joeri Vermeulen opowiadał o tym, jak wygląda praktyka położnej w Belgii. Jego prezentacja w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywołała długą dyskusję.
Najnowocześniejsze, kompleksowe wewnątrznaczyniowe leczenie chorób łuku aorty
17.01.2023
Specjaliści z Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM wykonali serię innowacyjnych zabiegów u pacjentów ze schorzeniami łuku aorty. Wykorzystali najnowocześniejszy stentgraft z odgałęzieniami do wszystkich naczyń odchodzących od łuku aorty. To szansa na małoinwazyjne leczenie najtrudniejszych chorych.
Rok 2022 na WUM
03.01.2023
Był to rok trudny, ale z radością możemy powiedzieć, że nasza uczelnia sprostała stawianym przed nią wyzwaniom.
50-lecie absolutorium rocznika 1973
02.01.2023
Absolwenci rocznika 1973 Wydziału Lekarskiego ówczesnej Akademii Medycznej w Warszawie mogą zgłaszać swój udział w planowanej uroczystości odnowienia dyplomów po 50 latach od ukończenia studiów.