Aktualności

Na uroczystości, która odbyła się 19 marca w Pałacu Prezydenckim, Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne 80 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W tym gronie znaleźli się: prof. Olga Ciepiela oraz prof. Andrzej Jakubczyk.

Porozumienie dotyczy współpracy w upowszechnianiu wiedzy z zakresu własności intelektualnej. Realizacja wspólnych przedsięwzięć będzie możliwa dzięki wiedzy eksperckiej UPRP oraz dorobkowi naukowemu WUM.

Po raz 61 dla kierunku farmacja i po raz 15 dla kierunku analityka medyczna przeprowadzono konkurs na najlepsze prace magisterskie. O tytuły laureatów walczyło 15 finalistów.

Niezwykła, bo przystąpili do niej studenci V roku English Division. Planowo ich White Coat Ceremony powinna się odbyć we wrześniu 2020 r. Jednak wówczas została odwołana z powodu pandemii COVID-19.

To naprawdę świetny wynik! Jeszcze raz ogromnie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję „Społeczność WUM dla WOŚP” i wsparcie zbiórki na rzecz hematologii i onkologii dziecięcej.

Większością głosów zadecydowano, że finansowanie na realizację otrzymają dwa projekty studenckie: na doposażenie szatni studenckiej w CSK UCK WUM i na stworzenie strefy work&chillout dla studentów dyżurujących w CSK UCK WUM oraz dwa projekty pracownicze: na wykonanie kompleksowej modernizacji pomieszczeń socjalnych w ZIAM i na postawienie wiatry rowerowej na terenie Kampusu Banacha. W głosowaniu, które trwało od 18 do 22 lutego, wzięło udział prawie 1700 osób.

Konferencja była podsumowaniem cyklu debat „Droga do prezydencji”. W trakcie wydarzenia zaprezentowano Białą Księgę, czyli dokument stanowiący zbiór komentarzy i opinii poświęconych priorytetom polskiej prezydencji w Radzie UE. Odbyło się pięć paneli dyskusyjnych, w których wzięło udział ponad 40 ekspertów. Gościem honorowym był Lech Wałęsa.

Kamila Zacharewicz studentka pielęgniarstwa z Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM zajęła 3 miejsce w finale 13. edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp. Jury doceniło jej PrimiCare – autorski projekt zabezpieczenia pieluchomajtek, które zapobiegają ich nieświadomemu zdejmowaniu przez pacjentów z chorobami otępiennymi.

We właśnie opublikowanej najnowszej edycji prestiżowego zestawienia – Listy Stu znalazło się aż 22 osoby z WUM. To już kolejny raz, kiedy kapituła plebiscytu docenia dokonania oraz pozytywny wpływ reprezentantów naszego uniwersytetu na rozwój medycyny i ochrony zdrowia w kraju.

Starodruki z kolekcji farmaceuty i historyka farmacji Teofila Tugendholda trafiły do zbiorów Muzeum Historii Medycyny WUM dzięki działaniom restytucyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Licząca 800 publikacji kolekcja z dawnych zbiorów Biblioteki Zakładu Farmacji Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego zaginęła w czasie II wojny światowej.