Aktualności

Mężczyzna w szarym garniturze przy mównicy. Za nim ekran.
25.09.2023
W 2016 roku nasza uczelnia otrzymała wyróżnienie HR Excellence in Research. Taki prestiżowy tytuł zobowiązuje. Jest on nadawany przez Komisję Europejską tym instytucjom, które wdrażają The Human Resources Strategy for Researchers w skrócie HRS4R czyli Strategię na rzecz zwiększania atrakcyjności warunków pracy i rozwoju kariery pracowników naukowych. Jak realizowana jest ta strategia na WUM, sprawdzali przedstawiciele instytucji europejskich.
Na polanie rozłożony koc. Na nim siedzi kobieta w kasku i kamizelce kuloodpornej. Obok niej klęczy druga w takim samym stroju. Wokół stoi kilka osób, które się temu przyglądają. Wśród nich wysoka kobieta, blondynka w białej marynarce i beżowych spodniach.
14.09.2023
Instruktorzy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Zakładu Ratownictwa Medycznego WUM szkolą ukraińskie lekarki, felczerki i pielęgniarki. W kursie odbywającym się w Polsce bierze udział 90 kobiet. Szkoleniom patronuje Agata Kornhauser-Duda.
Plakat z napisem "27 Festiwal Nauki w Warszawie Nauka to podróż w przyszłość"
12.09.2023
WUM jest jednym ze współorganizatorów tego ważnego popularyzującego naukę wydarzenia. Nasi eksperci przygotowali bardzo ciekawe wykłady i warsztaty związane ze zdrowiem i medycyną. Zapraszamy do udziału!
Grupa 10 osób stojących obok siebie na boisku do koszykówki. Stoją naprzeciwko dużej grupy osób widocznych od tyłu.
11.09.2023
W imprezie wzięli udział wszyscy chętni studenci pierwszego roku. Przygotowano dla nich rozmaite warsztaty, szkolenia, kursy i zabawy integracyjne. Była też część oficjalna, czyli spotkania nowych studentów z prorektorami i dziekanami, którzy na jeden dzień przyjechali do Chłapowa.
Aula wykładowa. W pierwszych rzędach siedzą nauczyciele w togach akademickich. Z tyłu stoją absolwenci w togach studenckich - rzucają birety w górę
25.08.2023
Dyplomy odebrało 199 osób, które ukończyły studia na czterech kierunkach Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego. Są to absolwenci audiofonologii z protetyką słuchu, elektroradiologii, fizjoterapii oraz logopedii ogólnej i klinicznej.
Grupa osób siedzących przy stole konferencyjnym - długim w sali. Sala jest wyłożona drewniana boazerią. Za siedzącymi osobami stoi ścianka w kolorze błękitnym z logiem WUM. Obok stołu telewizor na stojaku, na którym wyświetlany jest mężczyzna.
11.08.2023
11 lipca br. w Klinice Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii UCK WUM specjaliści dokonali udanego przeszczepienia płuca. To kolejny krok w rozwoju strategii tworzenia silnego ośrodka transplantacyjnego w naszym centrum klinicznym. W trakcie konferencji prasowej, eksperci opowiedzieli o szczegółach zabiegu i promowali ideę transplantacji. Była również okazja do porozmawiania z pacjentem po przeszczepieniu, który już szykuje się do powrotu do domu.
Niebieski plakat z napisem:"Academic Ranking of World Universities"
11.08.2023
Academic Ranking of World Universities (ARWU), inaczej Lista Szanghajska to zestawienie 1000 najlepszych uczelni z całego świata. W tym roku zmieściło się w nim jedynie 9 uczelni polskich. Tylko dwie z nich mają profil medyczny. WUM zajął miejsce w przedziale 901-1000.
Kolaż trzech zdjęć. Na pierwszym kobieta w zielonym swetrze i czarnych spodniach siedzi na zboczu zaśnieżonej góry. W tle szczyt K2. Na drugim osoba ubrana w czerwony strój do wsponaczki patrzy na szczyt. Na trzecim kobieta w okularach uśmiecha się do zdjęcia, w rękach trzyma dyplom.
08.08.2023
Jest ekspertką w dziedzinie rynoalergologii i na co dzień pracuje w Katedrze i Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM. Góry od zawsze były jej pasją. 27 lipca, jako czwarta Polka w historii, wspięła się na wysokość 8611 m n.p.m i zdobyła szczyt K2.