Aktualności

Akredytacja Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) to światowe wyróżnienie i kolejny dowód na to, że program skierowany do sektora ochrony zdrowia prowadzony przez WUM oraz SGH w Warszawie spełnia najwyższe światowe standardy jakości kształcenia, umiędzynarodowienia, relacji z otoczeniem oraz doskonałości akademickiej.

The Warsaw International Medical Congress to wydarzenie tworzone przez studentów dla studentów. Stanowi niepowtarzalną okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także poznania osób z całego świata, które mają podobne zainteresowania i realizują ciekawe projekty naukowe. A jak widać po tegorocznej frekwencji, kongres jest inicjatywą rozpoznawalną i cieszy się dużym uznaniem młodych naukowców.

Międzynarodowa Konferencja Zachód-Wschód ma już 18 lat! I wciąż porusza ważne tematy - tegoroczna dotyczyła opieki medycznej nad pacjentami z niepełnosprawnościami. To inicjatywa skierowana do lekarzy i lekarzy dentystów, choć wiele praktycznych informacji wynoszą z niej także przedstawiciele innych zawodów medycznych, studenci oraz specjaliści spoza branży medycznej. Dlatego sympozjum nieustająco cieszy się dużym zainteresowaniem, w tegorocznej edycji wzięło udział kilkaset osób.

Dziesięciorgu naszym studentom minister zdrowia przyznała stypendia za znaczące osiągnięcia naukowe. Pod względem liczby nagrodzonych osób WUM zajął drugie miejsce wśród uczelni medycznych.

To było wydarzenie najwyższej rangi. Konferencja „W kierunku planu działania UE w sprawie chorób rzadkich” została zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) i naszą uczelnię. Spotkali się na niej eksperci i decydenci, aby omówić przyszły kierunek polityki dotyczącej chorób rzadkich w Europie.

To cykliczne wydarzenie poświęcone promocji i profilaktyce zdrowotnej. Zorganizował je Wydział Nauk o Zdrowiu z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Tym razem odbywało się pod hasłem „Młody człowiek (i) mo(r)ze, czyli o tym jak… młody człowiek może pomóc rodzicom i dziadkom w skutecznym utrzymaniu ich zdrowia”. Do udziału zaproszono licealistów. Młodzież mogła posłuchać wykładów eksperckich, a potem odwiedzić stoiska studenckich kół naukowych.

Tegoroczny Festiwal Możliwości, czyli medyczno-farmaceutyczne targi pracy, praktyk i staży, za nami. 9 kwietnia w Centrum Dydaktycznym WUM na naszych studentów czekali reprezentanci kilkudziesięciu firm i instytucji, którzy chętnie opowiadali o perspektywach zawodowych i trendach na rynku pracy. Doradzali, jakie kompetencje rozwijać, aby spełniać wymagania pracodawców. A nawet jak skonstruować CV, aby odpowiadało ono konkretnej ofercie.

Znamy wyniki piątej edycji konkursu w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dofinansowanie na realizację swoich innowacyjnych projektów otrzyma 145 kół z uczelni z całej Polski. Na liście laureatów jest 10 kół z WUM. To drugi wynik pod względem ilości projektów zakwalifikowanych do finansowania. Do naszych SKN-ów trafi w sumie niemal 570 tys. zł, więc to także jedna z najwyższych łącznych kwot, jakie otrzymały uczelnie w tej edycji konkursu.

Konkurs odbywa się pod patronatem Małżonki Prezydenta RP i honoruje młodych Polaków, którzy swoją działalnością przyczyniają się do umacniania pozytywnego wizerunku naszego kraju. Karol Sadowski z WUM otrzymał wyróżnienie w kategorii działalność naukowa. Doceniono go m.in. za udział w prestiżowym programie mentoringowym „Szkoła Orłów”, skierowanym do 15 najlepszych studentów kierunku lekarskiego na WUM, a także za liczne granty wspierające rozwój jego badań.

Program Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia, prowadzony przez WUM i Szkołę Główną Handlową w Warszawie, zajął 9. pozycję w tegorocznego Rankingu Programów MBA. Tym samym nie tylko znalazł się w gronie najlepszych programów MBA w kraju, ale także został najwyżej sklasyfikowanym programem skierowanym do sektora ochrony zdrowia. Dyplom i gratulacje za miejsce w „Złotej Piętnastce” odebrali: prorektorka ds. klinicznych i inwestycji WUM prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska i Artur Białoszewski, kierownik programu ze strony WUM oraz prorektorka ds. rozwoju SGH dr hab. Dorota Niedziółka i dr hab. Monika Raulinajtys-Grzybek, kierowniczka programu ze strony SGH.