Aktualności

Nasi studenci odebrali stypendia z rąk minister zdrowia
Ośmioro naszych studentów otrzymało stypendia ministra zdrowia na rok akademicki 2023/2024 za znaczące osiągnięcia naukowe. Dyplomy wręczała minister zdrowia Izabela Leszczyna.
Zakończyła się konferencja naukowa o wyzwaniach i perspektywach w zawodzie położnej
W trakcie można było dowiedzieć się o zmianach, które czekają położne, m.in. w zakresie rozszerzenia kwalifikacji zawodowych. Zaprezentowano także prace naukowe studentek i dydaktyków Wydziału Nauk o Zdrowiu. Prace nie tylko ciekawe dla środowiska akademickiego, ale też ważne z punktu widzenia pacjentek i systemu opieki zdrowotnej.
ACCORD 2024: „współbrzmienie” nauki na rzecz badań nad lekiem
Po raz drugi Wydział Farmaceutyczny zaprosił do udziału w międzynarodowej konferencji poświęconej interdyscyplinarnym badaniom nad lekiem „ACCORD 2024”. – Akord muzyczny to współbrzmienie dźwięków o różnej wysokości. My chcemy takie „współbrzmienie” uzyskać pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, po to aby realizować ambitne badania nad lekiem, tworzyć nowe intrygujące projekty i zwiększać rozpoznawalność naszych prac na świecie – mówi prof. Przemysław Dorożyński, przewodniczący komitetu naukowego konferencji.
v
Zapraszamy do lektury nowego numeru Czasopisma Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego „Medycyna Dydaktyka Wychowanie”m
Warszawskie Dni Nauki
Zorganizowali je studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM z myślą o młodych naukowcach, którzy prowadzą ciekawe prace badawcze w dyscyplinie nauk o zdrowiu. Program wydarzenia prawie w całości poświęcono ich wystąpieniom. Prawie, bo znalazło się też miejsce na interesującą debatę z udziałem studentów WNoZ WUM o tym, jak chcieliby być uczeni. Ich dyskusja pokazała, że bez względu na to, jaki kierunek reprezentują - mają jasne oczekiwania i więcej ich łączy niż dzieli.
Nagrody
Złoty medal Targów, Thailand Award i Dyplom Ministra Nauki oto bilans udziału WUM w XVII Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2024 w Katowicach.
Dzień Kultury Jakości na WUM - prezentacja
Świetne wystąpienia przypominające stand up’y plus gorące dyskusje na bardzo aktualny dziś temat – tak najkrócej można opisać to wydarzenie. Wzięli w nim udział nauczyciele akademicy, nauczyciele szkolnictwa średniego, eksperci zajmujący się rekrutacją i planowaniem kariery, a także przedstawiciele władz uczelni i studenci.
Studenci Wydziału Lekarskiego laureatami Złotej Recepty
Była to pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Farmakologicznej „Recipe Auream” (Złota Recepta). Naszą uczelnię reprezentowała drużyna sześciorga studentów Wydziału Lekarskiego. I okazało się, że to złota drużyna. W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy pierwsze miejsce, w indywidualnej - pierwsze i drugie.
WUM wspiera Rajd dla Transplantacji „Podziel się sobą!”
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne WUM jest liderem transplantologii w Polsce. Wykonywane są w nim zabiegi przeszczepiania wątroby, nerek, trzustki, szpiku, rogówki, płuc, serca oraz transplantacje wielonarządowe, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Specjaliści z UCK WUM stale działają na rzecz promocji idei dawstwa narządów w naszym kraju, współpracując z organizacjami społecznymi zajmującymi się tematyką transplantologii.
Młoda dziewczyna uśmiecha się do aparatu. W dłoniach trzyma szklaną statuetkę
Paulina Kalman została laureatką XV edycji Studenckiego Nobla w kategorii „Działalność społeczna”. Jako przewodnicząca Studenckiego Onko-Forum (SOF) została doceniona za promowanie wśród studentów i absolwentów medycyny onkologii - jako ważnej, potrzebnej i atrakcyjnej specjalizacji.