Aktualności

Grafika z liczbą 32 i sercem WOŚP oraz kwotą zebraną w akcji Społeczność WUM dla WOŚP
61 107,73 zł złotych to kwota, jaką społeczność akademicka naszej uczelni zebrała na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję: tym, którzy ją koordynowali, tym, którzy zdecydowali się podarować coś od siebie na aukcje, tym, którzy licytowali oraz tym, którzy dołożyli się do zbiórki w innej formie.
Czterech mężczyzn w garniturach siedzi na kanapie.
5 stycznia 2024 r. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym WUM przeprowadzono 16 przeszczepień w ciągu 24 godzin. O tym, jak nieprawdopodobny był to wysiłek organizacyjny, a także o swoich doświadczeniach z tamtego dnia mówili w TVN: prof. Maciej Kosieradzki, prof. Michał Grąt, prof. Bartosz Kubisa oraz prof. Zbigniew Gałązka.
Mężczyzna i kobieta ubrani elegancko pozują do zdjęcia na tle baneru z logo WUM
Izabela Leszczyna, minister zdrowia odwiedziła Warszawski Uniwersytet Medyczny na zaproszenie rektora prof. Zbigniewa Gacionga. Podczas wizyty zapoznała się z projektem powstania Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Dzieci i Młodzieży WUM. 
Sala wykładowa. Dwa ekrany na których widać egipskie ryciny. Publiczność widoczna od tyłu. Przy stole prezydialnym - prelegent.
W Muzeum Historii Medycyny można było posłuchać wykładu, którego głównym bohaterem był najsłynniejszy lekarz starożytności. O Hippokratesie opowiadał prof. Adam Łukaszewicz z Katedry Epigrafiki i Papirologii na Wydziale Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Grupa młodych osób stoi w holu. W rękach trzymają dyplomy.
Dziewięcioro studentek i studentów oraz sześcioro absolwentów i absolwentek otrzymało od prof. Zbigniewa Gacionga, rektora WUM nagrody indywidualne i zespołowe za przygotowanie wybitnych prac naukowych lub współudział w ich przygotowaniu.
Pięć osób elegancko ubranych przecina wstęgę
Klinika Onkologii UCK WUM jest nie do poznania. Przeszła generalny remont i zyskała nowoczesny sprzęt. Pacjenci mogą teraz liczyć na większy komfort leczenia i jeszcze lepszą opiekę.
Grupa osób siedzących przy stole, patrzą na ekran powieszony na ścianie.
Władze naszej uczelni oraz ukraińskiego Narodowego Uniwersytetu Medyczny im. O. Bohomolca (NMU) rozmawiały o dalszym rozwijaniu wspólnych działań.
Cykl webinarów „Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie”
Kryzys uchodźczy związany z wojną w Ukrainie w sposób szczególny dotknął kobiety w ciąży i matki małych dzieci. A co za tym idzie postawił nowe wyzwania polskiemu systemowi opieki okołoporodowej i laktacyjnej. W ramach projektu realizowanego przez Fundację Bank Mleka Kobiecego, we współpracy z WUM i zespołem zagranicznych ekspertów zrzeszonych w organizacji non profit FHI 360, na zlecenie UNICEF zorganizowano cykl bezpłatnych webinarów na temat zasad prawidłowego żywienia dzieci, których matki doświadczają trudności w okresie okołoporodowym.
Grafika. Na zielono-żółtym tle trzy postacie, ubrane kolorowo. Jedna z nich trzyma w rękach puchar i skacze, dwie z nich gratulują.
Pięć zwycięskich inicjatyw dotyczy stworzenia stref relaksu dla studentów w różnych lokalizacjach WUM. Otrzymały najwięcej głosów i będą sfinansowane z puli 200 tys. złotych przeznaczonych w tym roku na budżet partycypacyjny WUM.
Pacjent w czasie badania hematologicznego, ma podłączoną krew, widać jego rękę ściskającą czerwoną piłkę relaksacyjną oraz dłonie pielęgniarki w niebieskich rękawiczkach, które trzymają worek z krwią.
12 stycznia br. w Katedrze i Klinice Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM pierwszy dorosły pacjent z białaczką limfoblastyczną został włączony do badania klinicznego nad innowacyjną terapią przeciwnowotworową, która wykorzystuje genetycznie modyfikowane limfocyty pacjenta - tzw. limfocyty CAR-T. Jest to możliwe dzięki środkom, jakie nasza uczelnia otrzymała od Agencji Badań Medycznych w ramach w ramach konkursu na działalność badawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych.