Fokus na WUM - 2020

Baner Mikrogranty WUM-UW
Lek. Tomasz Ginda z Kliniki Neonatologii UCK WUM oraz dr hab. n. społ. Grażyna Kmita z Wydziału Psychologii UW otrzymali wsparcie finansowe w postaci mikrograntu na badania wstępne.
Maciej Piotr Janiak
Maciej Piotr Janiak - specjalista laboratoryjnej diagnostyki medycznej z Działu Genetyki Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM brał udział w akcji testowania kierowców w kierunku SARS-CoV-2, którzy utknęli w porcie w Dover. 
baner z logotypami WUM i UW
Znamy już wyniki konkursu, którego celem było wsparcie współpracy pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Warszawskim w obszarze wspólnych  badań naukowych.
doc. M. Mańczyk
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej w ramach programu „Granty interwencyjne NAWA” przyznała środki finansowe na realizację projektu "EDUNURSE COVID CHALLENGE - developing a strategy to counteract the effects of the COVID-19 pandemic on nursing students' education process", którym od 1 stycznia pokieruje dr hab. Mariusz Panczyk z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.
zdjęcie doc. Jakuba Piwowarskiego
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym umowę na realizację projektu "Synteza API, opracowanie formulacji oraz przeprowadzenie badań in vivo dla kremu zawierającego postbiotyczny metabolit mikrobioty jelitowej człowieka – U228 do stosowania miejscowego w terapii atopowych stanów zapalnych skóry".
prof. Grzegorz Opolski
Prezes Polskiej Akademii Nauk, prof. Jerzy Duszyński przyznał nagrody pięciu naukowcom za wybitne osiągniecia naukowe w roku 2020. W elitarnym gronie wyróżnionych znalazł się prof. Grzegorz Opolski – kierownik Katedry i Kliniki Kardiologii Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM.
Zdjęcie Chirurgów przeprowadzających operację
3 grudnia br. w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierowanej przez prof. Krzysztofa Zieniewicza, po raz pierwszy przeprowadzono w pełni laparoskopową, jednoczasową anatomiczną resekcję wątroby oraz lewostronną hemikolektomię.
prof. Piotr Laudański
Prof. Piotr Laudański z I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii UCZKIN WUM będzie brał czynny udział projekcie finansowanym w ramach działań Horyzont 2020 tzw. „Twinning project” (konkurs: WIDESPREAD-05-2020). Projekt o akronimie ERIN (Ethically Responsible INnovations in reproductive medicine), zaplanowany na 36 miesięcy, dotyczy współpracy mającej na celu stworzenie ram etycznych niezbędnych do pracy naukowej i klinicznej w zakresie spersonalizowanej medycyny rozrodu. Działanie obejmie w szczególności zagadnienia tak zwanej przedimplantacyjnej diagnostyki genetycznej oraz nowoczesnych metod zachowania płodności czyli nowej dziedziny medycyny „oncofertility”.
Zdjęcie prof. A. Krzeskiego i Baner informujący o Rhinoforum
W dniach 4-5 grudnia br. odbyła się 18. edycja Międzynarodowej Konferencji Rynologicznej - RHINOFORUM 2020.
Organizatorami wydarzenia, które odbyło się w Warszawie byli: Klinika Otorynolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Polskie Towarzystwo Rynologiczne. W uroczystym otwarciu konferencji wziął udział JM  Rektor WUM, który sprawował honorowy patronat nad wydarzeniem.
Zdjęcie Jarosława Bilińskiego
Dr Jarosław Biliński z Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM zajął III miejsce w XII edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii „Innowacyjny Naukowiec”. Wyniki konkursu ogłoszono 30 listopada.