Kierownik – nauczyciel akademicki, lekarz kierujący Oddziałem w Klinice Neonatologii

Termin składania ofert
01.06.2017 00:00:00

Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłasza konkurs na stanowisko Kierownika – nauczyciela akademickiego, lekarza kierującego Oddziałem w Klinice Neonatologii.

Nr ref. ANZ/1220 -  1/ 10 / 2017

[oferta pracy w wwrsji pdf]

IX Warszawskie Dni Nauki o Żywienia Człowieka

W dniach 26-27 kwietnia br. już po raz dziewiąty odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Warszawskie Dni Nauki o Żywieniu Człowieka. Tematem sympozjum było „Żywienie w nieswoistych chorobach zapalnych jelit i w onkologii”. Wydarzeniu patronował JM Rektor WUM – prof. Mirosław Wielgoś.

Organizatorem konferencji był Zakład Żywienia Człowieka, Studenckie Koło Naukowe Dietetyków i Studenckie Koło Naukowe Żywienia Klinicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu.

Sympozjum otworzyła przewodnicząca Komitetu Naukowego - dr hab. Dorota Szostak-Węgierek, która przywitała Władze Wydziału, prelegentów oraz pozostałych uczestników wydarzenia. Do przybyłych zwrócił się także Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu – prof. Piotr Małkowski, który nawiązując do idei konferencji, wyraził się z uznaniem o pracy specjalistów zajmujących się żywieniem i zaapelował o należne im miejsce w świecie medycznym.

Na pierwszy dzień sympozjum złożyły się dwie sesje naukowe zatytułowane „Żywienie w nieswoistych chorobach zapalnych jelit” i „Żywienie w onkologii” oraz multimedialna sesja plakatowa. Spośród 12 zaprezentowanych plakatów, wybrano 3 prace, które nagrodziło Jury konkursu. Wyróżniono prace:

·        A. Czekajło , D. Różańskiej, A. Mandeckiej, Klaudii Konikowskiej, Malwiny Madalińskiej i Bożeny Regulskiej-Ilow (Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu)  pt. „Porównanie wzorów żywienia wyodrębnionych w grupie pacjentów z chorobą nowotworową”,

·        B. Stanuch, K. Kulik-Kupki, J. Nowak, I. Zieleń-Zynek, J. Kowalskiej, B. Zubelewicz-Szkodzińskiej z Zakładu Profilaktyki Chorób Żywieniowozależnych (Wydział

Zdrowia Publicznego  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach) pt. „Dieta matki a nowotwory wieku dziecięcego”

·         O. Barbarskiej,  A. Wesołowskiej (Wydział Nauki o Zdrowiu)2,4 i Katarzyny Karzel (Wydział Psychologii, UW) pt. „Zastosowanie analizy składu mleka w optymalizacji żywienia wcześniaków mlekiem biologicznej matki”.

Drugi dzień sympozjum, mający charakter konferencji studenckiej, rozpoczął się wykładem pt. „Wytyczne ESPEN w onkologii”, który wygłosił dr hab. n. med. Jacek Sobocki z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Żywienia Klinicznego WUM. Spotkanie wypełniły wystąpienia studenckie - podczas dwóch sesji swoje doniesienia naukowe przedstawiło piętnastu uczestników, którzy zostali wybrani przez Komitet Naukowy Konferencji.

Konferencja studencka zakończyła się rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród, które otrzymali:

- A. Toboła, P. Potyrała, Z Ogonowska, B. Cyman, M. Kiziak, N. Pilonis, A. Szmajdzińska, A, Rutkowski, T. Olesiński  ze[DS1]  Studenckiego Koła Naukowego „Onkoma” działającego przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut w Warszawie za pracę pt. „Użyteczność skali Nutritional Risk Screening 2002 (NRS 2002) w ocenie ryzyka powikłań pooperacyjnych u pacjentów onkologicznych”,

- J. Burek ze Studenckiego Koła Naukowego „Punkreas” przy Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CK MSWiA w Warszawie za pracę pt. „Powikłania pozajelitowe i choroby towarzyszące w przebiegu nieswoistych zapaleń jelit”

- oraz A. Wolska, H. Mruk, D. Pokrywka, D. Maciejewska, E. Stachowska, K. Skibicka, A. Brodkiewicz z Zakładu Biochemii i Żywienia Człowieka z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie za pracę pt. „Czy potrzebujemy standardów żywienia dla pacjenta poddawanego kriolipolizie?”.

Ponadto Komisja wyróżniła pracę K. Jaworskiej ze Studenckiego Koła Naukowego „Punkreas” przy Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CK MSWiA w Warszawie pt. „Dietoterapia w nieswoistych chorobach zapalnych jelit”.

Konferencję zorganizowano we współpracy z Sekcją Dietetyki Medycznej Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu POLSPEN.

[DS1]Podanie pełnych danych współautoreów wymagałoby rozwinięcia inicjałów, nie mam tych danych:

Użyteczność skali Nutritional Risk Screening 2002 (NRS 2002)

w ocenie ryzyka powikłań pooperacyjnych u pacjentów

onkologicznych.

A. Toboła

, P. Potyrała², Z. Ogonowska², B. Cyman², M.

Kiziak², N. Pilonis², A. Szmajdzińska², A. Rutkowski¹, T.

Olesiński¹ - ¹ Klinika Gastroenterologii Onkologicznej Centrum

Onkologii-Instytut w Warszawie, ² Studenckie Koło Naukowe