W tle ekran. Na ekranie widać eksperta, który uczestniczy w spotkaniu online
Dzięki postępowi w medycynie, pacjenci z ciężką niewydolnością serca, wymagający przeszczepienia tego organu mają wielką szansę: długoterminowe wspomaganie serca specjalną pompą, która ratuje i przedłuża życie.
Prelegenci kongresu. Grupa osób siedząca na krzesłach, elegancko ubranych. Po prawej stronie ekranu zdjęcia pozostałych prelegentów.
Czym są kardiomiopatie? To grupa chorób prowadzących do zaburzonego funkcjonowania mięśnia sercowego. Mają wiele przyczyn, często są warunkowane genetycznie. Jak podkreślają eksperci z I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM, organizatorzy I Międzynarodowego Kongresu Kardiomiopatii – wciąż za mało się o nich mówi. A niesłusznie, ponieważ kardiomiopatie są rozpoznawane u coraz większej liczby pacjentów, a zapewnienie chorym odpowiedniej opieki jest zwykle bardzo wymagającym zadaniem.
Szklane statuetki na szklanym stole.
W tym wyjątkowym gronie znalazły się prof. Anna Kostera-Pruszczyk, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii, Justyna Mieszalska, prezes zarządu Centrum Medycznego oraz dr hab. Magdalena Skarżyńska z Katedry i Zakładu Farmakoterapii i Opieki Farmaceutycznej. Wyróżnienia Kobieta Rynku Zdrowia 2024 przyznano im za pracę i działania, które przyczyniają się do rozwoju medycyny i ochrony zdrowia w Polsce.
Prof. Michał Matysiak
Z ogromnym żalem przekazujemy wiadomość o śmierci prof. dr. hab. n. med. Michała Matysiaka - Lekarza z powołania, cenionego Pediatry, oddanego Onkologa i Hematologa dziecięcego, wspaniałego Nauczyciela akademickiego oraz Wychowawcy wielu pokoleń lekarzy.
Lista Stu baner, czarno-złoty
To prestiżowy plebiscyt „Pulsu Medycyny”, obejmujący sto najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie oraz sto w polskim systemie ochrony zdrowia. Wczoraj poznaliśmy wyniki edycji 2023.

Organizator Warszawskich Dni Promocji Zdrowia: mężczyzna w średnim wieku, elegancko ubrany, stoi za mównicą i przemawia.
Tematem wiodącym tegorocznej edycji było zdrowie psychiczne. Podczas dwóch dni sympozjum 22 ekspertów podjęło najważniejsze kwestie związane z ochroną oraz umacnianiem zdrowia psychicznego, a także wykorzystaniem sztucznej inteligencji w tym obszarze. Organizatorem wydarzenia był Zakład Zdrowia Publicznego WUM oraz działające przy zakładzie - Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Publicznego.
Grupa osób stojących na scenie, z dyplomami. Uśmiechają się do aparatu. Są elegancko ubrani.
W Rankingu Programów MBA, prestiżowym zestawieniu przeprowadzanym przez Fundację Perspektywy, program Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia prowadzony przez Warszawski Uniwersytet Medyczny w partnerstwie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie awansował aż o sześć pozycji i zajął 9. miejsce na 34 zakwalifikowane do rankingu programy kształcące kadry zarządzające w Polsce.
Dwie osoby w fartuchach, siedzą nad próbkami laboratoryjnymi, analizują dane
Agencja Badań Medycznych rozstrzygnęła konkurs na realizację badań epidemiologicznych dotyczących wielochorobowości. Wśród 10 projektów zakwalifikowanych do dofinansowania projektów dwa są WUM. Jeden dotyczy znaczenia alergicznych procesów zapalnych na występowanie wielochrobowości, drugi wielochorobowość wśród noworodków urodzonych przedwcześnie.
Trzy osoby na zdjęciu, elegancko ubrane, uśmiechają się do zjęcia.
Rektor prof. Zbigniew Gaciong gościł w środę, 28 lutego 2024 roku prof. UW dr Grażynę Czetwertyńską – prezes Fundacji Kościuszkowskiej Polska oraz pana Marka Skulimowskiego – prezesa nowojorskiej The Kosciuszko Foundation Inc.
Lekarz, który przeszczepił serca dzieciom. Siedzi przy biurku, w ręku trzyma okulary z lunetkami
Nowe życie otrzymały dwie dziewczynki i chłopczyk. Dwoje z nich zostało już wypisanych do domu. U trzeciego dziecka pojawiły się powikłania, z którymi na szczęście sobie poradziło i zapewne niebawem opuści szpital.