Aktualności

Za nami stacjonarny Dzień Otwarty WUM
06.03.2023
Panele tematyczne, warsztaty, 40 stoisk, na których studenci opowiadali, jak wygląda nauka i studiowanie na WUM, a przede wszystkim ponad 1500 osób, które nas odwiedziły – w sobotę 4 marca odbyło się jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń na naszej uczelni.
Lista Stu baner
01.03.2023
To już 20. edycja prestiżowego plebiscytu „Pulsu Medycyny”. Lista podzielona jest na dwie kategorie i obejmuje sto najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie oraz sto w polskim systemie ochrony zdrowia. W zestawieniach za rok 2022, opublikowanych wczoraj - 28 lutego, znalazły się aż 22 osoby związane z naszą uczelnią.
badania naukowe WUM
01.03.2023
Jest ich siedmioro i nie ukończyli jeszcze 35 roku życia. Reprezentują różne dziedziny medycyny, farmacji oraz nauk o zdrowiu. Stypendia otrzymali ze środków Własnego Funduszu Stypendialnego za osiągnięcia i zaangażowanie w działalność naukową - projektową oraz publikacyjną. To pierwsze tego typu wyróżnienia na WUM.
Przystąpiliśmy do NTMed – Klastra Nowych Technologii Medycznych Politechniki Warszawskiej
24.02.2023
Klaster wspiera rozwój innowacyjności polskiego sektora wyrobów medycznych i produktów leczniczych. 24 lutego br. WUM oficjalnie stał się jego członkiem. Umowę o współpracy sygnowali prorektorzy ds. nauki obu uczelni: prof. Piotr Pruszczyk oraz prof. Mariusz Malinowski. Członkostwo w NTMed jest kolejnym potwierdzeniem renomy prężnego ośrodka badawczego, jaką cieszy się nasza uczelnia. Udział w przedsięwzięciu to też m.in. możliwość korzystania z doradztwa technicznego w ramach rozwijanych innowacji czy specjalistycznej wiedzy w zakresie pozyskiwania środków na prace badawczo-rozwojowe w medycynie, farmacji i naukach o zdrowiu.  
Naukowcy z Uniwersytetu w Bolonii z wykładami na naszej uczelni 
24.02.2023
Prof. Fabrizia Grepioni oraz prof. Dario Braga z Wydziału Chemii Uniwersytetu w Bolonii to wybitni specjaliści zajmujący się m. in inżynierią kryształów. Ich prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem doktorantów i studentów WUM.