09.12.2019
9 grudnia 2019 w siedzibie naszej Uczelni odbyło się oficjalne spotkanie z profesorem Yuichi Hori, kierującym Kliniką Okulistyki w tokijskim TOHO University Omori Medical Center, TOHO University School of Medicine. Profesorowi Hori towarzyszyli przedstawiciele firmy Senju Pharmaceutical: Kazudo Masuda - Dyrektor Farmaceutyczny Pionu Biznesu Zagranicznego, Masashi Kosaka - Manager Grupy Farmaceutycznej, Akira Ahn -Dyrektor Wykonawczy, Jerzy Woszczyna - Manager ds. Sprzedaży i Marketingu, oraz Hikaru Kuga – Zastępca Dyrektora Farmaceutycznego.
06.12.2019
W piątek, 6 grudnia, JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś razem z Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. Joanną Gotlib oficjalnie otworzyli trzy nowe pracownie komputerowe zlokalizowane w Centrum Dydaktycznym WUM. Sprzęt komputerowy służyć będzie nie tylko do prowadzenia zajęć dydaktycznych, ale również do zdawania egzaminów w formie elektronicznej.
06.12.2019
Dr hab. Daniel Młocicki, dr Rusłan Sałamatin, dr Agnieszka Sobczyk-Kopcioł i dr Anna Sulima Celińska z Katedry Biologii Ogólnej i Parazytologii WUM oraz prof. Rafał Płoski i dr Małgorzata Rydzanicz z Zakładu Genetyki Medycznej WUM, we współpracy z badaczami z Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Dakoty Północnej w USA, opisali genom tasiemca Hymenolepis diminuta.
06.12.2019
Narodowe Centrum Nauki przyznało dofinansowanie kolejnym projektom w konkursie na pojedyncze działania naukowe MINIATURA 3. Na liście beneficjentów ogłoszonej 4 grudnia br. znalazło się aż 10  badaczy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
06.12.2019
Andrzej Ochal - starszy wykładowca w Zakładzie Rehabilitacji WUM zwyciężył w kategorii „Trener Roku w Sporcie Paraolimpijskim” w 1. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 roku. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 5 grudnia w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
05.12.2019
2 grudnia br. Zarząd Fundacji Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego ogłosił zwycięzców 3. edycji konkursu na naukowe stypendia wyjazdowe w roku 2020 dla doktorantów i studentów.
05.12.2019
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku, na który czekamy z utęsknieniem! Nikt z nas nie wyobraża sobie spędzania tych szczególnych dni samotnie, dlatego zachęcamy całą Społeczność Akademicką WUM do włączenia się w wyjątkową inicjatywę „Święta z EDkiem”!

Christmas is coming! Most of us is going to spend this time with family, friends and loved ones. This merry and special moments shouldn't be celebrated alone. That is why community of our University cordially invites MUW’s Students from abroad, who want to feel the spirit of the season in a great companion, to join Polish families at their homes and be together during Christmas.
04.12.2019
3 grudnia, już po raz 29. społeczność Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zaproszeni znakomici goście spotkali się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II, by celebrować tegoroczne Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii. Gospodarzem tegorocznej Sesji Noblowskiej był Dziekan Wydziału Lekarskiego prof. Marcin Wojnar.
02.12.2019
2 grudnia 2019 r. odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Inwestycja powstaje w kampusie Banacha przy ul. Pawińskiego, a jej planowane otwarcie to połowa 2022 roku.
02.12.2019
W najnowszym numerze Czasopisma WUM „Medycyna Dydaktyka Wychowanie” 11/2019 polecamy rozmowy z prof. Małgorzatą Lewandowską-Szumieł – kierownikiem Laboratorium Badawczego – Banku Komórek WUM oraz dr. hab. Pawłem Balsamem
– opiekunem SKN Kardiologii przy I Katedrze i Klinice Kardiologii.