Klinika Kardiologii ma 70 lat
18.01.2023
Historia I Katedry i Kliniki Kardiologii na WUM pokazuje jak w soczewce rozwój kardiologii w Polsce. – Nasz ośrodek należy do najlepszych w kraju zarówno pod względem pozycji naukowej, jak również leczenia i diagnostyki – podkreślał prof. Marcin Grabowski, kierownik kliniki, gospodarz tegorocznego jubileuszu.
Zarys neonatologii dla położnych. Wykłady prof. Milana Stanojevica
18.01.2023
Prof. Stanojevic przyjechał na zaproszenie prof. Bożeny Kociszewskiej-Najman, kierownik Kliniki Neonatologii i Chorób Rzadkich UCK WUM w ramach programu Visiting Professors. Poprowadził wykłady dla studentek kierunku położnictwo. – Położna jest pierwszą osobą, która widzi noworodka zaraz po urodzeniu - podkreślał prof. Stanojevic w czasie spotkań, dlatego swoje wystąpienia poświęcił temu, jak właściwie badać noworodki oraz analizie nieprawidłowości w tej grupie pacjentów.
UCK WUM: Pierwsze zabiegi ablacji z wykorzystaniem technologii Pulsed Field Ablation
18.01.2023
Przeprowadzili je kardiolodzy z UCK WUM u pacjentów z migotaniem przedsionków. Nowatorska technologia PFA skraca czas zabiegu i zmniejsza ryzyko powikłań.
Społeczność WUM dla WOŚP - wspólnie wygrajmy z sepsą
18.01.2023
Już w niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra chce wygrać z sepsą, a za zebrane pieniądze wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Do akcji włączyła się także nasza uczelnia, oferując ponad trzydzieści aukcji do wylicytowania.
Położny z Brukseli z wykładem na WUM
18.01.2023
Nasz gość, Joeri Vermeulen opowiadał o tym, jak wygląda praktyka położnej w Belgii. Jego prezentacja w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywołała długą dyskusję.
Najnowocześniejsze, kompleksowe wewnątrznaczyniowe leczenie chorób łuku aorty
17.01.2023
Specjaliści z Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM wykonali serię innowacyjnych zabiegów u pacjentów ze schorzeniami łuku aorty. Wykorzystali najnowocześniejszy stentgraft z odgałęzieniami do wszystkich naczyń odchodzących od łuku aorty. To szansa na małoinwazyjne leczenie najtrudniejszych chorych.