Aktualności

14 maja obchodzimy Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej. To dobry pretekst, żeby przypomnieć najważniejsze informacje na temat udarów. O objawach tej choroby, jej przyczynach oraz o tym, jak postępować z pacjentem, u którego podejrzewamy udar mózgu - mówi dr Aleksandra Golenia z Katedry i Kliniki Neurologii WUM. W klinice tej rocznie jest leczonych 400-450 pacjentów chorych na udar niedokrwienny lub krwotoczny.
Noc Muzeów
W tym roku tematem wydarzenia będzie mózg i jego niezwykłe możliwości. Dowiemy się, jak działa ten niezwykły narząd i jak jest zbudowany. Poznamy sposoby, dzięki którym można usprawnić jego pracę i poprawić pamięć…. A to dopiero początek zaplanowanych atrakcji. Zapraszamy 18 maja od godziny 18.00 do Muzeum Historii Medycyny WUM.
Kobieta stoi na mównicy i mówi do mikrofonu. Za plecami ekran, na którym wyświetlana jest prezentacja.
Na czym polega samodzielność pielęgniarek i położnych w praktyce? Dlaczego system nie zauważa wielu ich ważnych kompetencji? I co zrobić, żeby to zmienić? Oto najważniejsze zagadnienia konferencji, która odbyła się na WUM.
Absolwenci z rocznika’74 świętowali odnowienie dyplomów
Uroczystości symbolicznego wznowienia dyplomów po 50-ciu latach zawsze towarzyszą pozytywne emocje. Wydarzenie, w trakcie którego uczelnia dziękuje absolwentom medycyny i stomatologii za ich zaangażowanie i poświęcenie na rzecz zdrowia i życia pacjentów, jest też wspaniałą okazją, aby powspominać studenckie lata razem z dawno niewidzianymi kolegami i koleżankami.
Bądźcie z nami na Festiwalu Różnorodności
To radosne i inspirujące wydarzenie odbędzie się w sobotę - 18 maja na terenie Kampusu Banacha (od strony ul. ks. Trojdena 2a, Warszawa). Od godziny 14.00 do godziny 19.00 nasi studenci zabiorą uczestników festiwalu w artystyczną i kulinarną podróż do dalekich ziemskich zakątków. Wszystko po to, aby promować różnorodność i pokazać, że WUM to wyjątkowa wielokulturowa społeczność. Wstęp jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy!
Grupa młodych osób stojących na murku. Uśmiechają się do aparatu. Mają na sobie kolorowe bluzy
Osoby chcące podjąć naukę na studiach w języku polskim od 8 maja będą mogły zapisywać się na wybrane przez siebie kierunki za pośrednictwem Internetowej Rejestracji Kandydatów.