Fokus na WUM

 I Ogólnopolska Konferencja Logopedii Klinicznej na WUM
Wydarzenie zgromadziło 140 specjalistów, naukowców, praktyków i innych słuchaczy związanych z logopedią i medycyną. Rozmawiano o praktycznych aspektach logopedii klinicznej.
Warsztaty
Zakończył się projekt pt. Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego. Realizowany był od 2021 roku przez konsorcjum czterech uczelni. WUM odpowiadał m.in. za analizę postawy Polaków wobec szczepień. Zwieńczeniem prac nad projektem były warsztaty podsumowujące 3-letnie działania zespołu naszej uczelni.
Czy otyłość to choroba duszy czy ciała? Grupa ZdrowieJeMY WUM i UCK WUM zaprasza na spotkanie
13. czerwca 2024 r., w czwartek, o godz. 18.00 w Centrum Rehabilitacyjno-Sportowym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. ks. Trojdena 2c, sala 1.20 A, odbędzie się ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Grupy ZdrowieJeMY. Tematem spotkania, które poprowadzi Marta Ewa Wojtach, koordynatorka Grupy Zdrowiejemy będą zagadnienia związane z psychodietetyką.
Cztery badaczki z WUM z dofinansowaniem od Narodowego Centrum Nauki
Dr hab. Monika Czerwińska, kierownik Katedry i Zakładu Biochemii i Farmakogenomiki, prof. Joanna Kolmas oraz dr hab. Ewa Olędzka z Katedry i Zakładu Chemii Farmaceutycznej i Biomateriałów otrzymały dofinansowanie w ramach konkurs Opus 26, zaś dr Ilona Cieślak z Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu w ramach konkursu Miniatura 8.
Ważne stanowiska w Polskim Towarzystwie Studentów Farmacji dla naszych studentów farmacji
W czasie majowego XLV Walnego Zgromadzenia Delegatów Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji wybrano nowych członków Zarządu Głównego oraz Głównej Komisji Rewizyjnej na kadencję 2024/2025. Adam Kunda został wybrany do pełnienia funkcji Wiceprzewodniczącego PTSF ds. Międzynarodowych. Aneta Kowalska w nowej kadencji będzie członkinią Głównej Komisji Rewizyjnej PTSF. Gratulujemy!
Juwenalia Różne Pokolenia
Tegoroczne święto studentów – Juwenalia Różne Pokolenia zorganizowały samorządy sześciu uczelni, w tym WUM. Na scenie zagrały gwiazdy i artyści underground'owi, porywając do wspólnej zabawy aż 10 tys. studentów.
Zaproszenie do udziału w badaniu „Komunikacja medyczna w nauczaniu klinicznym"
Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej zaprasza nauczycieli akademickich, którzy kształcą studentów podczas zajęć klinicznych do udziału w wieloośrodkowym badaniu „Komunikacja medyczna w nauczaniu klinicznym”. Jego celem jest analiza potrzeb i wyzwań w nauczaniu komunikacji medycznej z perspektywy nauczycieli przedmiotów klinicznych.
Wielka Synapsa 2024
Zakończyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Fizjologicznej Wielka Synapsa. Wzięło w niej udział 48 studentów z 16 wydziałów lekarskich renomowanych uczelni w Polsce. Nasza studentka - Wiktoria Kosiorowska zdobyła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. 
Mężczyzna w średnim wieku, uśmiecha się do aparatu.
Jak planować badania naukowe, które pozwolą na ustalenie związków pomiędzy chorobami? Wiedzą i doświadczeniem w tym temacie podzielił się uznany na świecie periodontolog - prof. David Herrera z Uniwersytetu Complutense w Madrycie.
Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Autorytetem Polityki Zdrowotnej
Profesor Robert Gałązkowski odebrał nagrodę przyznawaną przez redakcję politykazdrowotna.com w kategorii Mentor. Profesor został uhonorowany za „uskrzydlenie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i inspirację młodych ratowników pasją”.