Zapraszamy do lektury nowego numeru czasopisma „Medycyna Dydaktyka Wychowanie”

Rozpoczynają go dwa bardzo ciekawe wywiady. Pierwszy z dr. Longinem Niemczykiem, sekretarzem Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej, który przeprowadziła prof. Dagmara Mirowska-Guzel, redaktor naczelna MDW. Drugi z Agatą Andrzejczyk, przewodniczącą Zarządu Głównego Samorządu Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, z którą rozmawiały Anna Staniszewska oraz Marta Ewa Wojtach.

Nowy numer MDW

Polecamy również rozmowę z mgr Ewą Piotrowską, dyrektor Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej przeprowadzoną z okazji jubileuszu 110-lecia szpitala oraz z prof. Anetą Nitsch-Osuch o epidemiach, pandemiach i kulisach powstawania książki o tej tematyce.

Ponadto w numerze:

• materiały na temat najnowszych projektów badawczych prowadzonych przez naszych naukowców: dr. Marka Konopa, dr Joannę Ostrowską, prof. Hannę Pituch, prof. Joannę Gotlib, dr. hab. Filipa Raciborskiego oraz dr Agnieszkę Jasińską-Nowacką;
  • informacje o 11 pionierskich zabiegach wykonanych przez specjalistów z WUM na przestrzeni ostatnich miesięcy;
  • sprawozdania z posiedzeń Senatu;
  • a także trochę historii, w tym podsumowanie 70-lecia I Katedry i Kliniki Kardiologii UCK WUM oraz wystawy Vita brevis ars longa.

Numer przygotował zespół redakcyjny w składzie: prof. Dagmara Mirowska-Guzel, redaktor naczelna, dr hab. Anna Staniszewska, zastępca redaktor naczelnej, mgr Marta Ewa Wojtach, sekretarz redakcji, inż. Roman Sergej, skład, grafika/DTP, mgr Andrzej Stepnowski, Tomasz Świętoniowski, Michał Teperek, zdjęcia. Od tego wydania czasopismo MDW będzie się ukazywało co pół roku.

Zapraszamy na stronę z archiwalnymi numerami gazety