Studencki obóz integracyjny w Chłapowie

W imprezie wzięli udział wszyscy chętni studenci pierwszego roku. Przygotowano dla nich rozmaite warsztaty, szkolenia, kursy i zabawy integracyjne. Była też część oficjalna, czyli spotkania nowych studentów z prorektorami i dziekanami, którzy na jeden dzień przyjechali do Chłapowa.

Organizatorem obozu, który odbył się w pierwszym tygodniu września, był Samorząd Studentów WUM. Atrakcji nie brakowało. Warsztaty dietetyczne, stomatologiczne, z szycia chirurgicznego i z wkłuć dożylnych - to tylko część programu. Nowi studenci mogli też wziąć udział w szkoleniach dotyczących praktyk zagranicznych, publikowania na studiach, a także sytuacji kryzysowych na uczelni. Świetną okazją do integracji były zajęcia taneczne, akrobatyka, joga czy fitness. Chętni mogli pograć w planszówki lub wziąć udział w innych grach.

Tegoroczny obóz był już osiemnastym. Zatem 6 września studenci świętowali "osiemnastkę" Chłapowa. Na te symboliczne urodziny przyjechali przedstawiciele władz uczelni: prof. Zbigniew Gaciong, rektor; prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, prorektor ds. personalnych i organizacyjnych; prof. Marek Kuch, prorektor ds. studenckich i kształcenia; prof. Dorota Olczak-Kowalczyk, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego; dr hab. n. farm. Piotr Luliński, dziekan Wydziału Farmaceutycznego; dr hab. Łukasz Czyżewski, prodziekan ds. pielęgniarstwa Wydziału Nauk o Zdrowiu; dr hab. Jacek Sieńko, prodziekan ds. studenckich english division Wydziału Lekarskiego.

Przyjazd władz uczelni rozpoczął część bardziej oficjalną. Studenci wysłuchali wystąpień prof. Zbigniewa Gacionga i prof. Marka Kucha. Potem długo jeszcze trwały spotkania z dziekanami i prodziekanami.