Konferencja "Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie dzieci"

Organizacja HEAL Polska, zajmująca się wpływem zanieczyszczenia powietrza na zdrowie publiczne, serdecznie zaprasza na konferencję pt.:

Zanieczyszczenie powietrza a zdrowie dzieci.
Jak i dlaczego dbać o czyste powietrze dla nas i kolejnych pokoleń?

Hotel Novotel Warszawa Centrum | 20 listopada 2017 r. | godz. 10.00 – 15.00

Podczas konferencji analizowane będą najnowsze badania naukowe mówiące o wpływie zanieczyszczeń na zdrowie najmłodszych oraz sposoby najbardziej skutecznej walki z zanieczyszczeniami powietrza w naszym kraju. Wśród gości konferencji znajdą się m.in.: prof. Wojciech Hanke, prof. Bolesław Samoliński, dr Monika Rusin, prof. Henryk Mazurek.

AGENDA KONFERENCJI

Dzieci należą do grupy szczególnego ryzyka pod względem wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie. Szkodliwe substancje przenikające do ludzkiego organizmu powodują wiele szkód w układzie oddechowym, krwionośnym i nerwowym, już na etapie życia płodowego. Cząsteczki pyłów zawieszonych wnikają do krwi matki, w wyniku czego noworodki rodzą się z mniejszą masą urodzeniową i często przedwcześnie, a to determinuje ich stan zdrowia przez całe późniejsze życie.

Biorąc pod uwagę rosnącą świadomość mieszkańców Polski na temat szkodliwości zanieczyszczenia powietrza na organizm człowieka oraz jego przyczyn, organizacja HEAL podjęła się zadania zwrócenia szczególnej uwagi na najmłodszych, których podstawowym prawem jest rozwój i wzrost w warunkach przyjaznych ich zdrowiu.

Podczas konferencji uczestnicy wysłuchają referatów znanych badaczy i specjalistów analizujących wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie dzieci. Dowiedzą się także jak problem wygląda w Turcji, Serbii i Stanach Zjednoczonych oraz wezmą udział w debacie pt. Redukcja zanieczyszczenia powietrza a odpowiedzialność za zdrowie dzieci i przyszłych pokoleń. Działania, perspektywy, możliwości.

REJESTRACJA tutaj
lub kontakt mailowy: