Dzień Zdrowia na WNoZ

Data wydarzenia
Miejsce
Aula A, Centrum Dydaktyczne WUM, ul. Księcia Trojdena 2a, 02-109 Warszawa
Opis wydarzenia

Dzień Zdrowia WNoZ to wydarzenie promocyjno-informacyjne, podczas którego eksperci z Wydziału Nauk o Zdrowiu poruszą najbardziej istotne kwestie dotyczące zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie jest podzielone na dwie części. Adresatami pierwszej są uczniowie szkół ponadpodstawowych, drugiej - seniorzy.

Uczniowie dowiedzą się m.in. jakie zagrożenia wynikają z używania telefonów komórkowych, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy czy gdzie zgłaszać się, aby wykonać sobie konkretne badania. Oprócz tego na uczniów czekają Studenckie Koła Naukowe WNoZ, które zaprezentują swoją działalność, wykonają szereg badań profilaktycznych, będą mówić o zdrowym odżywianiu. Część dla licealistów rozpocznie się o godz. 10.45.

W trakcie spotkania z seniorami nasi eksperci opowiedzą o roli badań i monitorowania parametrów życiowych, a także o profilaktyce raka piersi, cukrzycy, ortopedycznej oraz aktywności ruchowej. Po części wykładowej na seniorów również będą czekały koła naukowe z podstawowymi badaniami profilaktycznymi. Spotkanie dla seniorów zaplanowane jest na godz. 12.45.
 

Program Dnia Zdrowia dla licealistów

Program Dnia Zdrowia dla seniorów

Organizator
Wydział Nauk o Zdrowiu WUM
Patronat
Rektor WUM