Oświadczenie WUM

Oświadczenie Uczelni w związku z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Izraelu i Strefie Gazy.

Warszawski Uniwersytet Medyczny zdecydowanie potępia wszelkie przejawy nietolerancji, agresji, a w szczególności akty terroryzmu, a także ich popieranie.  Kształcącym się w naszej Uczelni studentkom i studentom wpajamy wartości akademickie, do których należy szacunek, tolerancja, wyrzeczenie się nienawiści oraz postaw nieetycznych.

Wszelkie naruszenia tych zasad będą przez Uniwersytet traktowane bardzo poważnie i kierowane natychmiast do Rzecznika Dyscyplinarnego ds. Studentów i Doktorantów WUM, który przeprowadzi wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne zgodne ze stosownymi przepisami. Informujemy, że w stosunku do niektórych studentów takie działania zostały już podjęte.

Nasi studenci oraz wszelkie osoby dotknięte kryzysem na Bliskim Wschodzie mogą liczyć na pomoc psychologiczną. Wszyscy, którzy takiej pomocy potrzebują, proszeni są o kontakt z dziekanatami. Zostały zainicjowane już specjalne spotkania w ramach Uniwersyteckiej Poradni Psychologicznej.