Zaproszenie na cykl webinarów „Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie”

Webinary organizuje Fundacja Bank Mleka Kobiecego wraz z partnerami, wśród których jest nasza uczelnia. Cel: poszerzenie wiedzy personelu medycznego w zakresie zasad prawidłowego żywienia dzieci, których matki doświadczają trudności w okresie okołoporodowym. Cykl rusza już 9 lutego. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Fundacja Bank Mleka Kobiecego promuje karmienie piersią oraz ideę dzielenia się naturalnym, przebadanym pokarmem kobiecym zgodnie z zaleceniami WHO/UNICEF poprzez wspieranie tworzenia banków mleka kobiecego. Kryzys uchodźczy związany z wojną w Ukrainie w sposób szczególny dotknął kobiety w ciąży i matki małych dzieci, a co za tym idzie postawił nowe wyzwania polskiemu systemowi opieki okołoporodowej i laktacyjnej.

W odpowiedzi na pilną potrzebę zapoznania się i wdrożenia wytycznych dotyczących Żywienia Niemowląt i Małych Dzieci w sytuacji kryzysowej (Infant and Young Child Feeding in Emergency – IYCF-E) w placówkach medycznych w Polsce, Fundacja Bank Mleka Kobiecego wraz z partnerami: Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, FHI 360 oraz firmą Medius sp. z o.o. rozpoczyna realizację cyklu webinarów pt: „Wsparcie matek w prawidłowym żywieniu dzieci w kryzysie”.

Uczestnictwo w cyklu webinarów jest bezpłatne. Webinary będą dostępne w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Za uczestniczenie w każdym z 6 szkoleń można otrzymać 2 punkty edukacyjne (12 punktów edukacyjnych za cały cykl szkolenia). Pierwszy webinar już 9 lutego.

Zapisy na cykl webinarów odbywają się na stornie: www.zywieniedzieciwkryzysie.medius.com.pl
Szczegółowe informacje na stronie www.bankmleka.pl