Jak "graliśmy" dla WOŚP

Za nami 31. Finał. W tym roku Orkiestra grała, by wygrać z sepsą. A my razem z nią. Na Polu Mokotowskim zorganizowaliśmy spotkanie dla miłośników czworonogów i ich pupili, podczas którego zbierano pieniądze na WOŚP. Kwestowano również w czasie współorganizowanego przez nas Turnieju Piłki Halowej oraz w czasie Ślizgawki ICE WUM. Wielu studentów było też wolontariuszami WOŚP. Z naszej inicjatywy ruszyły i jeszcze trwają charytatywne aukcje i zbiórka pieniędzy w internecie.

Właściciele psów spotkali się na Polu Mokotowskim. Pomysłodawcą i gospodarzem spotkania był prof. Marek Kuch, prorektor WUM wraz ze swoją cocker spanielką Toscą. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, dużo się działo. Był pokaz tresury i zabawy z psami. Pozowanie psich gwiazd do zdjęć, które pojawią się na magnesach. Biegi pod górkę i z górki. Zawieranie nowych psich przyjaźni i towarzyskie rozmowy w wielu psich językach i smakołyki dla łasuchów. A dla opiekunów możliwość spędzenia czasu na łonie natury. Ponadto, ci którzy wylicytowali na naszej aukcji internetowej psie bandanki, mogli je odebrać, a ci którym nie udało się wylicytować - mogli je otrzymać w zamian za datek na rzecz WOŚP.

W akcję „Społeczność WUM dla WOŚP” bardzo zaangażowali się nasi studenci. Wielu kwestowało na rzecz Orkiestry w różnych punktach Warszawy. Puszek WOŚP nie zabrakło również podczas meczu piłki halowej: WUM kontra Wydział Prawa UW. A także na organizowanej jak co roku nocnej ślizgawce Ice WUM na Torwarze. Nasi studenci pomagali również przy organizacji aukcji internetowych na rzecz Orkiestry, a także założyli e-skarbonkę na zbiórkę on-line. Niektóre aukcje jeszcze trwają. Zachęcamy do licytowania pod linkiemDziała również e-skarbonka link.

Akcję „Społeczność WUM dla WOŚP” koordynował Samorząd Studentów WUM, Samorządy Wydziałowe, IFMSA-Poland Oddział Warszawa oraz PTSS przy współpracy Biura Komunikacji i Promocji WUM.

Przypominamy, że za zebrane pieniądze WOŚP wyposaży szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki sepsy.