Społeczność WUM dla WOŚP - wspólnie wygrajmy z sepsą

Już w niedzielę, 29 stycznia, odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Orkiestra chce wygrać z sepsą, a za zebrane pieniądze wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Do akcji włączyła się także nasza uczelnia, oferując ponad trzydzieści aukcji do wylicytowania.

Jak podaje Fundacja WOŚP na swojej stronie internetowej "dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc".

Namawiamy do wsparcia Orkiestry poprzez udział w aukcjach zorganizowanych w ramach akcji „Społeczność WUM dla WOŚP”. Do wylicytowania są m.in. warsztaty szycia chirurgicznego i laparoskopowego, zestawy książkowe, spotkanie mentoringowe ze studentami. Aukcje dostępne są pod linkiem
Zapraszamy również do udziału w zbiórce online
A miłośników czworonogów zachęcamy do udziału w specjalnym spacerze i treningu dla psów, którego gospodarzem jest prof. Marek Kuch wraz ze swoją cocker spanielką Toscą. Na spacer i trening z pupilami zapraszamy w dniu Finału WOŚP, czyli 29.01.2023 r. na Pole Mokotowskie. Zbiórka o godz.: 11:00 przy Restauracji Jeff’s (ul. Żwirki i Wigury 32).

Mamy nadzieję, że przy Państwa pomocy w tym roku uda się nam ponownie dołożyć do zbiórki WOŚP sporą WUM-owską cegiełkę!

Akcję „Społeczność WUM dla WOŚP” koordynuje Samorząd Studentów WUM, Samorządy Wydziałowe, IFMSA-Poland Oddział Warszawa oraz PTSS przy współpracy Biura Komunikacji i Promocji WUM.