Studentka WUM w Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego

Agata Andrzejczyk, przewodnicząca naszego Samorządu Studentów została również przewodniczącą jednej z komisji Parlamentu Studentów RP.

W miniony weekend podczas LXXXVIII zjazdu Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów RP na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi odbyły się wybory nowego prezydium na rok 2023.

Nową przewodniczącą została Agata Andrzejczyk przewodnicząca Samorządu Studentów WUM.

Pozostali członkowie nowego prezydium to: wiceprzewodniczący - Ryszard Feret z Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego; Anastazja Kruchelska z Samorządu Studentów UMB; Bogumiła Kochanek z Samorządu Studenckiego Collegium Medicum UMK; Damian Durys z Parlamentu Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Komisja Wyższego Szkolnictwa Medycznego jest jedną z dziesięciu komisji branżowych działających przy Parlamencie Studentów RP. Powstały one, żeby samorządy studenckie uczelni o podobnym profilu mogły łatwiej ze sobą współpracować. Komisje biorą też udział w opiniowaniu projektów aktów prawnych przekazywanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.