Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Dwóch naszych pracowników naukowych otrzymało akty nominacyjne z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim nominacje profesorskie odebrało 61 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki.
Z naszej uczelni byli to:

• profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Joanna Gotlib, kierownik Zakładu Edukacji i Badań w Naukach o Zdrowiu WUM
  • profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu Artur Ludwin przez wiele lat związany z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, od października kierownik I Kliniki Położnictwa i Ginekologii WUM

Prezydent RP nadaje tytuły profesorskie na podstawie wniosku Rady Doskonałości Naukowej. Decyzję podejmuje w formie postanowienia, wcześniej kontrasygnowanego przez Prezesa Rady Ministrów. Indywidualne akty nadające tytuł profesorowie odbierają z rąk Prezydenta.

Foto Przemysław Keler/KPRP