Studenci zagrali dla małych pacjentów

To był dzień pełen sportowych wrażeń oraz zaciętej, choć przyjaznej rywalizacji. 28 drużyn starło się w walce o puchary w Charytatywnym Turnieju Sportowym społeczności akademickiej WUM. Cel był szczytny - wsparcie Fundacji Ronalda McDonalda, działającej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM.

Turniej, który odbył się 26 listopada, zorganizowały Samorząd Studentów oraz Akademicki Związek Sportowy WUM i AZS WUM Sekcja piłki nożnej. Rywalizowano w hali Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM w dwóch dyscyplinach: piłce nożnej oraz koszykowej. Mecze koszykówki rozegrało 10 zespołów - prawie 40 studentów.
W piłkę nożną zagrało 16 drużyn, w sumie 111 zawodników. Wykorzystując fakt, że trwa mundial, zmagania naszych futbolistów zostały okrzyknięte Mistrzostwami Świata WUM, a każda zgłoszona drużyna reprezentowała jedną z ekip występujących podczas Mistrzostw Świata w Katarze.

Faza grupowa zmagań rozpoczęła się już o godz. 7.00. Jako pierwsi mecz piłki nożnej rozegrali „reprezentanci” Senegalu i Szwajcarii, jako ostatni: Polski i Maroko. I to właśnie drużyna z Maroko zagrała w finale przeciwko zawodnikom z Francji. Ostatecznie puchar przypadł „trójkolorowym”. Na trzecim miejscu znalazła się Ghana, a na czwartym Korea Południowa. Królem strzelców został David Chaterera (Brazylia), który trafił do bramki aż 7 razy. Najlepszym zawodnikiem turnieju ogłoszono Patryka Sochania z Francji, zaś tytuł Najlepszego Bramkarza powędrował do Pawła Sosnowskiego z drużyny z Maroko. Wyróżniono też najlepiej ubraną drużyną - był nią Senegal. Mecze koszykówki rozpoczęto w połowie dnia. Zwycięzcą została drużyna Pure water. Drugie miejsce przypadło zespołowi Słabe 0gniwo, trzecie Destroyers squad.
Dodatkową konkurencją, choć poza pucharową, były rzuty wolne do kosza. Rzucały trzy dwuosobowe zespoły złożone z reprezentanta zwycięskiej drużyny koszykarskiej oraz przedstawiciela władz uczelni. Swoją celność sprawdzali: prof. Zbigniew Gaciong, Rektor, dr hab. Ewa Czochrowska, Prodziekan WLS oraz Jarosław Prugar, Zastępca Kanclerza ds. Eksploatacji.

A żeby było ciekawiej, dla zawodników oraz kibiców organizatorzy przygotowali także kilka poza meczowych aktywności, m.in. jogę, streching czy warsztaty z ratownictwa medycznego.
Efekt – na rzecz Fundacji udało się zebrać blisko 3000 zł.

To, jak wiele emocji – zawodnikom i kibicom, dostarczył turniej najlepiej świadczy wpis na profilu Fb sekcji piłki nożnej AZS WUM, współorganizatorów wydarzenia: - Nam się podobało, mamy nadzieję, że wam również i nie żałujecie poświęconego czasu w sobotę nawet jeśli nie udało się zdobyć nagród. Zacięte mecze, dramaturgia, rzuty karne, sensacje i rozczarowania, piękne bramki i fantastyczne parady bramkarzy - to wszystko było i wręcz wylewało się przez cały dzień z naszej pięknej hali.