O pomocy WUM i LPR w Ukrainie w materiale TVN24

Na stronie TVN 24 pojawił się materiał na temat kursów z zaawansowanych medycznych czynności ratunkowych u dorosłych i u dzieci zorganizowanych przez WUM i LPR w Ukrainie, przy współpracy Omenaa Foudation. Łącznie specjaliści z Polski przeszkolili 500 ukraińskich lekarzy i felczerów.

Do Ukrainy pojechał również Rektor WUM, który w Iwano-Frankiwsku spotkał się z władzami tamtejszego Narodowego Uniwersytetu Medycznego, a także przekazał sprzęt szkoleniowy i przyglądał się przebiegowi szkoleń.
W zakupie drogiego sprzętu niezbędnego do szkoleń pomogła fundacja Omeny Mensah.

Zachęcamy do przeczytania materiału oraz obejrzenia wywiadu z prof. Robertem Gałązkowskim (link), przewodniczącym Zespołu WUM ds. Współpracy z Uczelniami Medycznymi z Ukrainy, kierownikiem Zakładu Ratownictwa Medycznego oraz dyrektorem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.