Specjaliści roku 2021. Wśród nich - pracownicy WUM

Ośmioro specjalistów z naszej uczelni 5 listopada br. odebrało z rąk wiceminister zdrowia Piotra Brombera listy gratulacyjne za najwyższe wyniki z egzaminu specjalizacyjnego, które uzyskali w 2021 r. W sumie tytuł Specjalisty roku 2021 otrzymało 67 lekarzy, 9 diagnostów laboratoryjnych, 8 fizjoterapeutów, jeden farmaceuta oraz 15 osób reprezentujących inne zawody medyczne.

Wśród wyróżnionych są:

• Lek. Mateusz Jermakow z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo Zatorowej UCK WUM; (kierownik specjalizacji Piotr Bienias)
  • Dr hab. Janusz Skrzypecki z Zakładu Fizjologii i Patofizjologii Eksperymentalnej WUM; Samodzielnego Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny; (kierownik specjalizacji Justyna Badowska)
  • Dr Paweł Kunicki z Zakładu Chemii Leków WUM; (kierownik specjalizacji Beata Guenther)
  • Artur Białoszewski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii UCK WUM
  • Dr Zuzanna Łukaszewicz-Moszyńska z Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM
  • Małgorzata Polit z Kliniki Neurologii WUM
  • Dr hab. Filip Raciborski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii UCK WUM
  • Robert Słoniewski z Zakładu Zdrowia Publicznego WUM; (kierownik specjalizacji Jarosław Pinkas)

Wiceminister Piotr Bromber pogratulował również kierownikom specjalizacji. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Ministerstwa Zdrowia w Warszawie, przy ul. Miodowej.

Jeśli ktoś z Państwa również został wyróżniony, a nie został uwzględniony na powyższej liście, prosimy o informację na maila: biip@wum.edu.pl

Fot. Ministerstwo Zdrowia