Gratulacje dla absolwentów 3 edycji studiów Executive SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia

To był ważny dzień dla 27 nowych menedżerów, będący zwieńczeniem dwóch intensywnych lat studiów wypełnionych ponad 600 godzinami zajęć. 8 października br. w gmachu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie odebrali z rąk władz WUM oraz SGH dyplomy potwierdzające ich kompetencje do efektywnego zarządzenia sektorem ochrony zdrowia.

Dyplomy wręczyli prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM, prof. Piotr Wachowiak, Rektor SGH oraz prof. Maciej Słodkowski, Dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła trójka słuchaczy: Ewa Wietrak, Monika Załęska-Grudowska oraz Paweł Tokarzewski, którzy ukończyli studia z najwyższym wynikiem. Podziękowania oraz dyplomy odebrali również najlepsi wykładowcy trzeciej edycji programu: Rafał Mrówka, Justyna Król Całkowska, Piotr Wachowiak oraz Monika Raulinajtys-Grzybek.

Graduację uświetnił gen. broni prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, który przedstawił niezwykle trafną diagnozę systemu ochrony zdrowia w Polsce. Celnie wskazał również strategię jego rozwoju, popartą danymi statystycznymi oraz dobrymi praktykami ze świata.

Bohaterom uroczystości, oprócz władz obu uczelni i kierowników programu – ze strony SGH - Moniki Raulinajtys-Grzybek, ze strony WUM - Artura Białoszewskiego, towarzyszyli też przedstawiciele wykładowców oraz Rady Partnerów – m.in. Robert Mołdach, Waldemar Szymański, Bolesław Samoliński, Bartosz Kwiatek. Obecni byli również przedstawiciele wszystkich edycji studiów – zarówno tych zakończonych, jak i trwających. - Bardzo nas cieszy, że grupa słuchaczy naszego programu stanowi tak trwałą, wspierającą się społeczność. W homogenicznej branży ochrony zdrowia budowanie trwałych relacji biznesowych w dużej mierze stanowi o sukcesie menedżera, czego licznych dowodów dostarczają nam uczestnicy Executive SGH-WUM MBA – mówi Artur Białoszewski.

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod batutą maestro Daniela Synowca.

Studia Executive SGH-WUM MBA skierowane są do kadry zarządzającej oraz specjalistów pracujących w ochronie zdrowia. Realizowane są według autorskiego programu przygotowanego przez doświadczonych praktyków i najlepszych pracowników naukowych obydwu uczelni i stanowi odpowiedź na rosnące oczekiwania wobec jakości świadczonych usług, skuteczności opieki zdrowotnej, rozwoju technologii medycznych i gospodarki. We wrześniu rozpoczęła się V edycja studiów. Warto podkreślić, iż rekrutacja na tę edycję cieszyła się rekordowym zainteresowaniem.
Więcej o programie