Za nami dni adaptacyjne dla Pierwszaków

Samorząd Studentów WUM oraz samorządy wydziałowe stanęły na wysokości zadania! To były trzy intensywne dni wypełnione najpotrzebniejszymi informacji dotyczącymi nauki, życia studenckiego, funkcjonowania w strukturach uczelni. A także okazja do integracji studentów, tak bardzo potrzebnej przed rozpoczęciem kolejnego etapu życia.

Jak wygląda nauka? Gdzie załatwiać sprawy związane z tokiem studiów? Te i zapewne inne pytania zadaje sobie znakomita większość studentów, zaczynając naukę na pierwszym roku. Z pomocą przychodzą starsi koledzy w czasie Dni Adaptacyjnych, organizowanych na naszej uczelni na przełomie września i października. Podpowiadają m.in. gdzie szukać podstawowych informacji, szkolą z praw i obowiązków studenta, przedstawiają zasady panujące na uczelni, prezentują organizacje studenckie. Ważnym aspektem dni adaptacyjnych jest to, że ułatwiają wejście w nowe środowisko. Aby umożliwić poznanie nowych kolegów i koleżanek, po części oficjalnej studenci biorą udział w spotkaniach w ramach swoich grup dziekańskich. I już w mniejszym gronie mogą dopytać o nurtujące ich kwestie związane z nauką. Studenci ze starszych roczników chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. W trakcie wydarzenia młodzież może również spotkać się z władzami uniwersytetu oraz władzami dziekańskimi i pracownikami dziekanatów.

- Dni Adaptacyjne to bardzo ważny element wprowadzenia w życie akademickie Studentów i Studentek pierwszego roku. Odbywają się jeszcze przed rozpoczęciem zajęć, dlatego nowo przyjęci mają okazję otrzymać wskazówki jak na nie dotrzeć i jak się przygotować. Oczywiście nie chodzi w nich tylko o naukę. Dni Adaptacyjne to przede wszystkim przedstawienie organizacji studenckich oraz ważnych miejsc na naszej Uczelni. W ten sposób próbujemy zachęcić do zaangażowania się w działalność studencką oraz pokazać, że studia to nie tylko nauka, ale dużo, dużo więcej. Co więcej podczas "adapciaków" zawierane są pierwsze znajomości, a może i przyjaźnie na lata - nie tylko te wewnątrz grup dziekańskich. Właśnie dlatego co roku Samorządy Wydziałowe oraz Samorząd Główny organizują to wyjątkowe wydarzenie i tym samym zapraszają nowych studentów i studentki do społeczności Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - mówi Agata Andrzejczyk, przewodnicząca zarządu Samorządu.

Tegoroczne dni adaptacyjne odbyły się 29 września – dla studentów Wydziału Lekarskiego, 30 września – dla studentów Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz 1 października – dla studentów Wydziału Farmaceutycznego.