Specjaliści z WUM pomogli ukraińskim żołnierzom

Prof. Kazimierz Niemczyk i dr Robert Bartoszewicz z Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM przeprowadzili cztery operacje rekonstrukcji ucha środkowego u żołnierzy rannych w walkach w Ukrainie. Zabiegi zostały wykonane 13 września na oddziale otorynolaryngologii we Lwowie.

Nasi pracownicy zostali zaproszeni przez dyrekcję tamtejszego szpitala oraz kierownika oddziału otorynolaryngologii - dr. Adriana Onutczaka. W trakcie operacji przeprowadzili szkolenie lwowskiego zespołu lekarskiego. W planach specjaliści z WUM mają kolejne szkolenia, zarówno we Lwowie jak i poza, podczas których odbędą się wykłady oraz kolejne zabiegi chirurgiczne u ukraińskich żołnierzy. Ponadto zaplanowano spotkanie z kierownictwem Kliniki Otorynolaryngologii Uniwersytetu Lwowskiego od wielu lat współpracującej z Kliniką Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM.