Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej „Odchodzić bez bólu”

Data wydarzenia
Aula główna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Opis wydarzenia

To pierwsza odsłona cyklu konferencji edukujących w obszarze walki z bólem w hospicjach – zarówno pod względem farmakologicznym, jak i emocjonalnym. Wśród wykładowców konferencji „Odchodzić bez bólu” znaleźli się najważniejsi eksperci w dziedzinie medycyny i opieki paliatywnej w Polsce, konsultanci krajowi, znani praktycy z niebagatelną wiedzą w dziedzinie opieki nad pacjentem u kresu życia. Pracom Komitetu Naukowego przewodniczy dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, wykładowca WNoZ WUM.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. takie tematy, jak:

• Oszukać śmierć. Czy nowe technologie pozwolą nam odchodzić bez bólu?
  • Czy umieranie w każdym wieku boli tak samo?
  • Zespoły bólowe i leczenie bólu u chorych z HIV/AIDS
  • Leczenie bólu u dzieci w domowej opiece paliatywnej - standardy postępowania Kiedy pacjent nie wierzy w śmierć - psychologiczne studium towarzyszenia
  • Farmakoterapia bólu
  • Rany trudno gojące się w opiece paliatywnej
  • Sedacja paliatywna u dzieci
  • Żywienie pacjentów u kresu życia

i wiele innych.

Szczegółowy program spotkania jest dostępny na stronie.

Organizator
VICOMMI Media, Wydział Nauk o Zdrowiu WUM, Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci
Minister Zdrowia