Konferencja naukowa „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”

Data wydarzenia
Miejsce
Hotel Novotel, Marszałkowska 94/98, 00-510 Warszawa, godz. 9.00 – 16.00. Konferencja będzie również transmitowana na stronie projektu: www.medfake.pl
Opis wydarzenia

W jakim stopniu dezinformacja naukowa stanowi jedno z kluczowych wyzwań ludzkości, a w jakim to przejściowy problem z zakresu komunikacji i mediów? Coraz więcej pacjentów odmawia szczepień podstawowych. Czym kierują się „antyszczepionkowcy” i jakich argumentów używać, aby skutecznie porozumieć się z tą grupą społeczną? Dlaczego kwestia szczepień podlega polityzacji? Te i inne tematy podejmowane są przez środowisko naukowe i stanowią przedmiot dyskusji w ramach Projektu Med-Fake, który zaprezentowany zostanie podczas konferencji. Warszawski Uniwersytet Medyczny jest konsorcjantem w projekcie.

Konferencja będzie składała się z czterech paneli dyskusyjnych, tworzących interdyscyplinarną platformę wymiany informacji, łączącą medycynę, psychologię społeczną oraz nowoczesne technologie.

• Program szczepień ochronnych – analiza stanu faktycznego, szanse i wyzwania.
  • Szczepienia i społeczeństwo: moralność, wpływ społeczny i myślenie spiskowe.
  • Jak współcześnie skutecznie promować szczepienia?
  • Dezinformacja naukowa – zagrożenie cywilizacyjne, czy chwilowy epizod?

Z ramienia WUM na konferencji wystąpią: dr hab. Filip Raciborski oraz dr Aneta Tomaszewska i Artur Białoszewski z Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii UCM WUM.

Udział w konferencji wymaga rejestracji. Więcej: https://medfake.pl/konferencja/

Organizator
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Uniwersytet SWPS, Akademia Leona Koźmińskiego