Wizyta Ambasadora Rwandy

Profesor Anastase Shyaka, Ambasador Rwandy w Polsce gościł u prof. Zbigniewa Gacionga, Rektora WUM. Spotkanie dotyczyło przyszłej współpracy w zakresie kształcenia studentów medycyny na powstającym właśnie uniwersytecie medycznym w Kigali, stolicy Rwandy. Rozmawiano również o możliwościach szkolenia lekarzy z tego kraju przez polskich specjalistów.

W spotkaniu z dyplomatą uczestniczyła również prof. Bożena Kociszewska-Najman, kierownik Kliniki Neonatologii i Chorób Rzadkich UCK WUM, zaś ambasadorowi towarzyszył asystent Alfred Mahirwe. Prof. Kociszewska-Najman opowiedziała o zakresie oraz organizacji pracy kliniki, którą kieruje. Dyskutowano także o istotnej roli neonatologii w systemie opieki zdrowotnej oraz o konieczności kształcenie specjalistów w tym zakresie. Goście odwiedzili Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM. Ambasador był pod wrażeniem najnowocześniejszego w Polsce szpitala pediatrycznego.