Druga dawka przypominająca dla medyków i studentów. W Centrum Medycznym WUM ruszyły szczepienia

Pracownicy podmiotów ochrony zdrowia, w tym aptek i punktów aptecznych oraz studenci kierunków medycznych mogą już zaszczepić się drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19. Szczepieniu podlegają również pracownicy medyczni zakładów leczniczych dla zwierząt. Osoby chętne zapraszamy do Punktu Szczepień Centrum Medycznego WUM przy ul. Jana Nielubowicza 5 w Warszawie. Punkt jest czynny siedem dni w tygodniu, w godzinach 8.00-18.00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 255 77 77.

Do szczepienia upoważnione są osoby, które ukończyły podstawowy schemat szczepienia przeciwko COVID-19 oraz przyjęły pierwszą dawkę przypominającą szczepionki. W drugim szczepieniu przypominającym stosowane są wyłącznie szczepionki mRNA. Do podania drugiej dawki zaleca się ten sam preparat mRNA, co przy pierwszej dawce przypominającej. Przed podaniem drugiej należy zachować odstęp co najmniej czterech miesięcy.

Osoby mające bezpośredni kontakt z pacjentami i materiałem zakaźnym lub narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV-2 powinny przyjąć szczepienie w pierwszej kolejności.