Drugie życie basenowej wody z CSR WUM

W Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym WUM raz w roku trzeba wymienić wodę w basenie na nową. Żeby ta "stara" się nie zmarnowała, na WUM przyjechał wóz z Zakładu Oczyszczania Miasta. Pobrali wodę z basenu, dzięki czemu będzie można wykorzystać ją powtórnie.

Troska o środowisko to nie tylko wielkie akcje edukacyjne, ale przede wszystkim nasze codzienne wybory. - Woda basenowa spełnia wymagania wody pitnej! Nie powinniśmy jej marnować. Zwłaszcza w obecnej sytuacji hydrologicznej - uważa Karolina Skinder, Kierownik Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM.

Na pomysł powtórnego wykorzystania wody z basenu szefowa CSR-u wpadła w ubiegłym roku. Razem ze swoją współpracowniczką, Emilią Sasin, szukały jednostek, czy zakładów, które mogłyby być zainteresowane wypompowaniem wody.

- Najpierw przyszła nam do głowy straż pożarna. Jednak strażacy odmówili, ponieważ muszą tankować wozy zależnie od akcji, nie chcieli więc się umawiać, nie znając konkretnych potrzeb. Zainteresowanie naszą wodą wykazał jedynie Zarząd Oczyszczania Miasta. W ubiegłym roku odebrał 404 m3, zaś w tym roku 96 m3 - mówi Karolina Skinder.

Akcja odbyła się w sobotę 9 lipca. Wypompowywanie wody trwało od godziny 19:30 do 24:00. Przy okazji została nieodpłatnie umyta (naszą wodą) droga wewnętrzna w CSR.

Warto podkreślić, że Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe WUM zostało zaprojektowane i działa w stylu eko. W toaletach do spuszczania używana jest deszczówka lub woda z płukania filtrów. Działa również instalacja odzysku ciepła ze ścieków oraz instalacja solarna i fotowoltaiczna.

Fot. Zarząd Oczyszczania Miasta