Warsztaty kardiologiczne

SKN przy Klinice Kardiochirurgii I Katedry i Kliniki Kardiologii przygotowało dwie edycje warsztatów kardiochirurgicznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów.

Pierwsza edycja warsztatów prezentowanych na Warsaw International Medical Congress dotyczyła w głównej mierze krążenia pozaustrojowego oraz kaniulacji serca. Tematem drugiego spotkania była wymiana zastawki aortalnej. Oba wydarzenia przebiegły zgodnie z planem, a uczestnicy pogłębili swoją wiedzę teoretyczną (wymierny wynik na podstawie testu przed i po warsztacie) jak i praktyczną.

-Chciałbym podziękować współorganizatorom warsztatów, tj. firmie Johnson & Johnson, firmie LivaNova oraz Instytutowi Fizjologii i Żywienia Zwierząt im. Jana Kielanowskiego PAN. Za poprowadzenie wydarzeń i niezastąpioną wiedzę merytoryczną jestem wdzięczny dr. n. med. Radosławowi Wilimskiemu. I na koniec szczególne podziękowania dla mojego zespołu bez którego te wydarzenia by się nie odbyły - powiedział Mikołaj Marszałek reprezentujący zarząd Studenckiego Towarzystwa Naukowego WUM.

W przygotowaniu warsztatów uczestniczyli: Christian Leszczak, Mikołaj Marszałek, Ayushi Tiwari, Ogbonz Chukwudum Igbokwe , Mateusz Wondołkowski, Mateusz Safijan i Kamil Krauz.