Nowy Zarząd Samorządu Studentów WUM rozpoczyna swoją działalność

Uczelniany Parlament Studentów wybrał siedem osób, które będą reprezentować sprawy studentów na poziomie ogólnouniwersyteckim oraz poza uczelnią. Dziś zespół rozpoczyna swoją dwuletnią kadencję.

W skład Zarządu weszli:

• Agata Andrzejczyk - Przewodnicząca
  • Bartłomiej Gastoł - Wiceprzewodniczący
  • Martyna Cholewik - Wiceprzewodnicząca i Przewodnicząca Komisji Informacji i Promocji
  • Michalina Zając - Przewodnicząca Komisji Sportu i Turystyki
  • Maciej Matuszewski - Przewodniczący Komisji Dydaktyki
  • Adam Niedziela - Przewodniczący Komisji Kultury
  • Zuzanna Bekta - Sekretarz

- Od dzisiaj mamy wspaniałą możliwość reprezentowania głosu społeczności studenckiej! W ciągu najbliższej kadencji pragniemy kontynuować podjęte stałe wydarzenia dla nowo przyjętych oraz obecnych studentów, a także zabierać głos w sprawach związanych z dydaktyką i jakością kształcenia. Zależy nam na współtworzeniu uniwersytetu jako miejsca otwartego i inspirującego dla tak zróżnicowanej grupy jaką są Studenci. Dziękujemy za powierzone zaufanie i deklarujemy gotowość do pracy w ciągu najbliższych dwóch lat! - mówi Agata Andrzejczyk.

Zarząd Samorząd Studentów WUM integruje całe środowisko akademickiego. Poza wieloma oficjalnymi zadaniami, np. reprezentowaniem studentów w Senacie WUM oraz innych organach uczelni czy opiniowaniem regulacji dotyczących studentów WUM, jest także organizatorem najważniejszych imprez studenckich, takich jak Otrzęsiny, Bal Połowinkowy czy Medykalia. Jego członkowie przygotowują także Dni Adaptacyjne, Medyczne Powązki czy Obóz Integracyjny w Chłapowie. Pośredniczą w kontaktach z teatrami, kinami, innymi uczelniami i interesariuszami oraz umożliwiają udział w licznych wydarzeniach sportowych.

Wszelki informacje na temat działań Samorządu można znaleźć na profilu Fb i Instagramie