Zdrowie publiczne z akredytacją PKA

Proces kształcenia na WUM umożliwia studentom kierunku zdrowie publiczne osiągnięcie założonych efektów uczenia się - wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych. Dlatego Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej zadecydowało o przyznaniu uczelni pozytywnej oceny programowej dla tego kierunku. Ocena dotyczy studiów zarówno I jak i II stopnia.

Ocena jest potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia prowadzonego na WUM, zgodnego ze standardami jakości przyjętymi dla szkolnictwa wyższego. Została wydana po zapoznaniu się z opinią zespołu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, raportem zespołu oceniającego oraz stanowiskiem Uczelni w sprawie oceny programowej kierunku zdrowie publiczne. WUM spełnił wszystkie kryteria, określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 r. Kolejna ewaluacja przewidziana jest na rok akademicki 2027/2028.

Uzyskanie pozytywnej oceny PKA było możliwe dzięki zaangażowaniu w proces dydaktyczny i przygotowania do akredytacji całej społeczności akademickiej: nauczycieli, studentów i pracowników administracji.

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych. Jej zadaniem jest dokonywanie ocen instytucjonalnych i programowych oraz wspieranie procesu doskonalenia jakości kształcenia. Ma to zapewnić absolwentom polskich szkół wyższych wysoką pozycję na krajowym i międzynarodowym rynku pracy, a także prowadzić do zwiększenia konkurencyjności polskich uczelni jako instytucji europejskich.