Najlepszy wynik Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia w 2020 r.

Uzyskała go dr hab. Anna Staniszewska z Katedry i Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM. Naukowczyni ukończyła w 2020 r. specjalizację w dziedzinie zdrowia publicznego. W czerwcu br. otrzymała od Ministra Zdrowia list z gratulacjami za złożenie Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia z najlepszym wynikiem w 2020 roku.

W Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM dr hab. Anna Staniszewska koordynuje prowadzenie zajęć dla studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu z farmakologii z toksykologią, farmakologii klinicznej oraz farmakoekonomiki. Zawodowo naukowczyni interesuje się edukacją farmakologiczną (bezpiecznym i prawidłowym stosowaniem leków) oraz zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem chorych na padaczkę i farmakoterapią tego schorzenia, w tym z zatruciami lekami przeciwpadaczkowymi.