Nagroda Architektoniczna Prezydenta m. st. Warszawy dla Domu Ronalda McDonalda

Ten nowoczesny budynek zwyciężył w kategorii Architektura Mieszkaniowa 2021. Zaprojektowali go AFP Architekci: Tomasz Flejterski i Alicja Szojda. Dom McDonalda znajduje się na terenie naszego kampusu i oferuje bezpłatne noclegi rodzicom dzieci leczonych w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM.

Został nagrodzony za prostotę, umiar i idealne dopasowanie do sąsiedztwa. Jury w uzasadnieniu swojego werdyktu podkreśliło, że obiekt charakteryzuje się doskonałymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, a zastosowane w nim materiały wykończeniowe ułatwiają utrzymanie czystości. Warto zwrócić uwagę na wnętrza są skąpane w naturalnym świetle. Ciekawy jest również dach, częściowo zielony i pokryty panelami fotowoltaicznymi ze świetlikami.

W domu znajduje się 25 rodzinnych apartamentów. W częściach wspólnych - kuchnia, jadalnia, pralnia, biblioteka i taras zewnętrzny. Plus strefa przedszkolna zwana WUMIKIEM z zewnętrznym placem zabaw.