Odznaczeni przez ministra spraw zagranicznych

Prof. Robert Gałązkowski, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, dyrektor LPR oraz dr n. o zdr. Marcin Podgórski z Zakładu Ratownictwa Medycznego, zastępca dyrektora ds. ratownictwa medycznego, organizacji i planowania LPR otrzymali z rąk ministra spraw zagranicznych, Zbigniewa Raua honorowe odznaki Bene Merito.

Przedstawiciele naszej uczelni odebrali medale i dyplomy za koordynację oraz realizację ewakuacji medycznych. Były to niezwykle wymagające misje sprowadzenia obywateli polskich m.in. z Afganistanu, Indii oraz Ukrainy. Doceniono ogromne  zaangażowanie i poświęcenie.

Odznaczenie Bene Merito ("Dobrze Zasłużonemu") ustanowione zostało w 2009 r. Przyznaje je minister spraw zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Prof. Gałązkowski i dr. Podgórski znaleźli się w gronie siedmiu wyróżnionych reprezentantów służb medycznych.

Foto: Sebastian Indra / MSZ