Wsparcie rzeczowe

Od dnia rozpoczęcia wojny w Ukrainie, społeczność WUM zaangażowała się w różnorodne akcje pomocy. Jedną z nich była zbiórka darów, zorganizowana razem z Fundacją Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich, która ma wieloletnie doświadczenie w pomaganiu uchodźcom.

Wolontariusz - studenci naszej uczelni zbierali m.in. materace do spania, śpiwory, kołdry, koce, poduszki, ręczniki, rzeczy dla dzieci w wieku 5-15 lat, żywność, środki higieny osobistej, ręczniki papierowe, świece, baterie i zapalniczki, apteczki, termosy, latarki, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe bez recepty, opatrunki, środki dezynfekujące.

Rzeczy można było przynosić do Centrum Dydaktycznego i Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego WUM. Odpowiedź na zbiórkę wśród naszych studentów i pracowników była ogromna - codziennie przez kilkadziesiąt dni wyjeżdżał spod WUM do Fundacji samochód po brzegi wypakowany potrzebnymi rzeczami.

Na adres pomocdlaukrainy@wum.edu.pl wciąż można zgłaszać oferty pomocy na rzecz obywateli tego kraju.