Srebrna drużyna w turnieju wiedzy anatomicznej

Trójka studentów pierwszego roku naszego Wydziału Lekarskiego odniosła sukces w ogólnopolskim konkursie Złota Łopatka "Scapula Aurea". Gratulujemy!

Konkurs odbył się w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Była to już XXXV edycja finału krajowego. Rywalizowali w nim studenci pierwszego roku kierunków lekarskich. Na zaproszenie przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego, dr. Cezarego Partyki odpowiedziały drużyny z jedenastu uniwersytetów medycznych. W konkursie wzięli udział zarówno studenci uczący się na wydziałach polskojęzycznych, jak i na English Division.

Rywalizacja składała się z dwóch etapów. Pierwszy był sprawdzianem testowym (60 pytań), a drugi polegał na rozpoznaniu 20 struktur anatomicznych (słynne "szpilki").

Spośród studentów odbywających kurs anatomii w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Centrum Biostruktury WUM do konkursu stanęły trzy zespoły:

- z kierunku lekarskiego WUM w składzie: Adrian Bednarek, Mateusz Gadzała, Jakub Kwiatkowski. I ta właśnie drużyna zajęła II miejsce w klasyfikacji zespołowej.

- z kierunku lekarskiego English Division w składzie: Lana Atrushi, Arsen Nesteruk i Ganesh Nachu Murugappan

- z kierunku lekarskiego UKSW (z którym nasz uniwersytet współpracuje) w składzie: Oliwia Brzeszkiewicz, Alicja Dybowska i Dominika Koc.

Opiekunami studentów byli: kierownik ZAPiK CB WUM prof. Bogdan Ciszek, dr Tomasz Wojciechowski i lek. Mikołaj Sługocki.