Konferencja „Aby rodzina mogła być razem – rola bliskości rodziny w czasie pobytu dziecka w szpitalu”

Data wydarzenia
on-line, godz. 10.00
Opis wydarzenia

Udział w konferencji będzie okazją do podjęcia dialogu o potrzebie kontynuowania zmian w publicznej medycynie pediatrycznej, o roli rodzica w szpitalu, o wartości wolontariatu. Od blisko 50 lat RMHC, światowa organizacja non-profit, której częścią jest Fundacja Ronalda McDonalda, skupia się na opiece skoncentrowanej na dziecku i rodzinie dziecka wymagającego hospitalizacji w czasie leczenia. Domy Ronalda McDonalda i Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda to dwa z trzech najważniejszych programów, którymi RMHC i każda z działających niezależnie fundacji narodowych pomagają publicznej medycynie pediatrycznej. Domy wspierają rodziny chorych dzieci w każdym z 90% najlepszych szpitali dziecięcych na świecie. RMHC jest organizacją, która wyróżnia się największym doświadczeniem w niesieniu pomocy rodzinom w czasie długiego pobytu w szpitalu, z dala od miejsca własnego zamieszkania. Działa w 65 krajach świata i pomaga rodzinom w 380 Domach Ronalda McDonalda na świecie.

Grono zaproszonych ekspertów zaszczyci Beverley H. Johnson, jedna z dwóch najbardziej doświadczonych osób w tym obszarze w Stanach Zjednoczonych, ekspertka z 30-letnią praktyką. Prezes Zarządu Institute for Patient and Family-Centered Care, autorka licznych opracowań, programów, doradczyni szpitali i organizacji pacjenckich. Kolejnym międzynarodowym gościem będzie Agata Misera, lekarz medycyny, psychiatra dziecięcy, mieszkająca i praktykująca w Berlinie. W swoich publikacjach porusza tematy związane z rozwojem oraz zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, jest również tłumaczką artykułów i książek o tematyce medycznej.
Wśród prelegentów konferencji nie zabraknie uznanych autorytetów naukowych – prof. dr hab. n. med. Michała Matysiaka, specjalisty w dziedzinie pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej, dr n. med. Marka Migdała, dyrektora Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, dr hab. n. społ. Grzegorza Iniewicza, profesora UJ, psychologa klinicznego czy dr Małgorzaty Majewskiej, językoznawczyni.

Rejestracja: https://fundacja-ronalda-mcdonalda.gridaly.com/registration

Współgospodarzem konferencji jest Rektor WUM - prof. Zbigniew Gaciong.

Fundacja Ronalda McDonald
Patronat
Patronat Honorowy: Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, patronat: Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, Naczelna Izba Lekarska, Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Polska Unia Szpitali Klinicznych, Konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii