Specjaliści WUM wśród powołanych wojewódzkich konsultantów medycznych

Pięcioro lekarzy związanych z naszą uczelnię otrzymało z rąk Wojewody Mazowieckiego – Konstantego Radziwiłła akty powołania na stanowiska wojewódzkich konsultantów medycznych. Uroczyste wręczenie odbyło się 19 maja. W sumie wojewoda ogłosił pięciu nowych konsultantów oraz przekazał dziewięć aktów przedłużających kadencję.

Akt powołania do pełnienia funkcji konsultanta medycznego odebrali:

  • prof. Beata Pyrżak, kierownik Kliniki Pediatrii i Endokrynologii UCK WUM – na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej,
  • prof. Piotr Szopiński z I Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej WUM – na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

Akt powołania na kolejną kadencję do pełnienia funkcji konsultanta medycznego odebrali:

  • dr Maciej Nowak z Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM – konsultant wojewódzki w dziedzinie periodontologii,
  • dr hab. Jacek Lewandowski, p.o. kierownika Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii UCK WUM – konsultant wojewódzki w dziedzinie hipertensjologii,
  • prof. Józef Knap, emerytowany profesor z Zakładu Epidemiologii i Biostatystyki WUM – konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny morskiej i tropikalnej.

- Życzę państwu, żeby praca konsultanta było owocna, jeżeli chodzi o działania organizacyjne na rzecz lepszego systemu zdrowia w różnych obszarach. Tym z państwa, którzy kończą swoją misję bardzo serdecznie dziękuję za wysiłek oraz dyspozycyjność w lepszych ale i też gorszych chwilach. A tym, którzy otrzymali i przyjęli nominację, bardzo serdecznie dziękuję i mam nadzieję na dobrą współpracę – powiedział Konstanty Radziwiłł, wręczając nominacje. 
 

 

Oprac. na podst. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Fot.: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie