Wizyta wiceminister zdrowia Ukrainy

Władze naszej uczelni spotkały się z Iryną Mykychak, wiceminister zdrowia Ukrainy. Rozmawiano o sytuacji ukraińskich studentów medycyny, a także o wymianie akademickiej i innych formach współpracy.

Poza wiceminister zdrowia Iryną Mykychak gościliśmy również dr Romana Pukaliaka, dyrektora Lwowskiego Obwodowego Centrum Diagnostyki Klinicznej oraz prof. Andrija Kuzyka, kierownika Katedry Chirurgii Dziecięcej Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Medycznego im. Danyła Galickiego.
Ze strony WUM w spotkaniu uczestniczyli: rektor prof. Zbigniew Gaciong, prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska, prorektor ds. personalnych i organizacyjnych oraz prof. Robert Gałązkowski, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Rozmowy trwały blisko godzinę i dotyczyły przede wszystkim bieżącej sytuacji Uczelni Medycznych w Ukrainie. Dyskutowano również na temat zacieśnienia współpracy na różnych płaszczyznach pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a Lwowskim Narodowym Uniwersytetem Medycznym im. Danyła Galickiego. Jednym z poruszanych tematów była wymiana akademicka w ramach programu Erasmus+. Dyskutowano również o możliwości odbycia staży przez ukraiński personel medyczny w szpitalach klinicznych WUM.
Spotkanie było możliwe dzięki współpracy, którą nasza uczelnia od wielu lat prowadzi z Lwowskim Narodowym Uniwersytetem Medycznym, z Narodowym Uniwersytetem Medycznym w Ivano-Frankivsku oraz innymi uczelniami medycznymi w Ukrainie.