Srebrny AZS WUM Basketball

Studenci WUM wywalczyli drugie miejsce na podium i srebrny medal w finale Akademickich Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych w koszykówce. Nasi zawodnicy stanęli naprzeciw studentów z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rywalom strzelili 41 koszy.

W skład drużyny WUM wchodzą: Piotr Dołęga, Andrzej Domański, Szymon Grzegorzewski, Kamil Kosior, Antoni Majecki, Jakub Makowski, Mateusz Mucha, Michał Olejnik, Jan Stępnicki, Stanisław Szleszkowski i Jakub Zajączkowski. Trenerem zespołu jest Jacek Szczepański.

- To był dla nas niesamowity turniej. Zdecydowanie nie byliśmy uznawani za faworytów do medalu, jako prawdopodobnie jedna z najniższych drużyn jakie przyjechały do Lublina. Wyróżniały nas za to zgranie i zaangażowanie, które zostały zauważone nawet przez naszych przeciwników. "Nie wyglądacie, a gracie", jak to podsumował jeden z nich. - piszą zawodnicy na facebooku drużyny.

W półfinale zespół AZS WUM Basketball musiał pokonać drużynę z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Wygrał 46-34.

Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych to cykl zawodów sportowych przeznaczonych dla studentów i pracowników uczelni o tym profilu. Rozgrywane są w najpopularniejszych dyscyplinach sportowych, m.in.: koszykówka, siatkówka, piłka plażowa, pływanie, tenis ziemny, lekkoatletyka. Organizuje je co roku Uniwersytet Medyczny w Lublinie.