Szach i Mat, czyli nasi studenci na podium Akademickich Mistrzostw Polski w szachach

3 medale w turnieju indywidualnym w kategorii „Uczelnie medyczne” oraz drugie miejsce w turnieju drużynowym w kategorii „Uczelnie medyczne” - to bilans występu naszego sześcioosobowego zespołu na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach. Do rywalizacji, która odbyła się na początku kwietnia w Chorzowie, zgłosiło się ponad 400 studentów i studentek z 50 krajowych uczelni. Nasz uniwersytet reprezentowali Klaudia Wiśniowska, Anna Rudnik, Damian Koseski, Maksym Petrushkevich, Michal Polak i Krzysztof Wyszomirski.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli: Klaudia Wiśniowska, która zdobyła złoty medal oraz Anna Rudnik i Krzysztof Wyszomirski, którzy wywalczyli medale brązowe. Nasi studenci zajęli także drugie miejsca w klasyfikacji drużynowej w kategorii „Uczelnie medyczne”, zdobywając 10 punktów, tuż za Collegium Medicum UJ z 12 punktami.

Rozgrywki w ramach AMP w szachach trwają 3 dni i składają się z 2 turniejów indywidualnych - kobiet i mężczyzn oraz turnieju drużynowego. Turnieje rozgrywane są na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim.