Projekt nacelowany na rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia w praktyce pielęgniarek i położnych

Projekt pt. „Clinical reasoning in nursing/midwifery education and clinical practice” otrzymał dofinansowanie w ramach programu Erasmus + na lata 2022-2024. Realizować go będzie konsorcjum w składzie: Warszawski Uniwersytet Medyczny, University Colleges Leuven-Limburg, Atlas College Genk, Univerza v Ljubljani, Fundacio Clinic Per a La Recerca Biomedica oraz Instituto Politecnico de Setubal. Pracami polskiego zespołu w ramach projektu kieruje dr n. o zdr. Małgorzata Stefaniak z Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej WUM.

Celem ERA+CRNM jest poszukiwanie metod i narzędzi pomocnych w rozwijaniu umiejętności krytycznego myślenia w praktyce pielęgniarek i położnych. Prowadzone działania będą wspierać proces edukacji studentów pielęgniarstwa i położnictwa w zakresie rozumowania klinicznego oraz podejmowania decyzji w opiece nad pacjentem.