Gdzie najlepiej szkolą specjalistów? Jednostki WUM w czołówce zestawienia

Nasze Uniwersyteckie Centrum Kliniczne znalazło się na pierwszej pozycji wśród jednostek specjalizacyjnych aż w pięciu dziedzinach: chirurgii ogólnej, chorobach wewnętrznych, kardiologii dziecięcej, pediatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży. A w pierwszej dziesiątce jeśli chodzi o chirurgię dziecięcą, geriatrię, anestezjologię i intensywną terapię, hematologię, neurologię dziecięcą oraz nefrologię. Natomiast Uniwersyteckie Centrum Stomatologii oraz Szpital im. Księżnej Anny Mazowieckiej mogą się poszczycić drugim miejscem odpowiednio w stomatologii dziecięcej i neonatologii.

Zestawienie zostało przygotowane przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego przy współudziale Ministerstwa Zdrowia. Przeanalizowano wyniki zdawalności Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego (PES) w odniesieniu do konkretnych jednostek szkolących. W ten sposób powstał ranking miejsc, które w latach 2020-2021 wyszkoliły na rzecz systemu opieki zdrowotnej największą liczbę lekarzy specjalistów. Dane obejmują 22 specjalizacje uznane przez Ministra Zdrowia za priorytetowe plus nefrologię.

Więcej informacji tutaj