Studenckie innowacje docenione przez MEiN

Aż 8 projektów z naszej uczelni znalazło się na liście beneficjentów Programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. To najwięcej spośród wszystkich uczelni biorących udział w konkursie (taki sam wynik uzyskała jeszcze tylko Politechnika Łódzka).

Program „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” powstał, by pomagać studentom w realizacji innowacyjnych projektów. W tej edycji konkursu Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło na wsparcie działalności naukowej studentów w sumie 6 mln zł. Wpłynęło 214 wniosków. Do finansowania zakwalifikowano 106 projektów. Ich autorami są studenci 46 uczelni. Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nie dość, że otrzymali dofinansowanie aż dla 8 swoich projektów, to jeszcze w 7 przypadkach było to dofinansowanie maksymalne (70 tys. zł) lub prawie maksymalne (69 tys. zł)

Lista naszych nagrodzonych projektów
- Odkrycie nowych potencjalnych kierunków terapeutycznych w leczeniu niewydolności serca
- Opracowanie platformy do ekspresji białek rekombinowanych w biomasie roślinnej